Asia – AFC Champions League | 08:30 UK | Adelaide United (Aus) | 15 | 31 | 54 | Jeju Utd (Kor) | 3:3 | 2 |
Asia – AFC Champions League | 10:00 UK | G-Osaka (Jpn) | 32 | 33 | 35 | Jiangsu Suning (Chn) | 0:1 | X |
Asia – AFC Champions League | 10:30 UK | Seoul (Kor) | 47 | 30 | 23 | WS Wanderers (Aus) | 2:3 | X |
Asia – AFC Champions League | 11:30 UK | Shanghai SIPG (Chn) | 44 | 33 | 23 | Urawa (Jpn) | 3:2 | 1X |
Belarus – Belarusian Cup | 14:00 UK | Zhodino | 59 | 28 | 13 | Slutsk | 1:0 | 1 |
Belarus – Belarusian Cup | 15:00 UK | FC Minsk | 10 | 31 | 59 | BATE | 0:1 | 2 |
Brazil – Copa do Brasil | 22:30 UK | ABC | 12 | 25 | 63 | Sao Paulo | 1:1 | 2 |
Brazil – Copa do Brasil | 22:30 UK | Fluminense | 67 | 24 | 9 | Criciuma | 3:2 | 1 |
Brazil – Copa do Brasil | 23:30 UK | Gurupi | 24 | 32 | 44 | Joinville | 1:0 | X2 |
Chile – Primera Division | 23:00 UK | S. Wanderers | 27 | 32 | 41 | O’Higgins | 1:2 | X2 |
Colombia – Copa Aguila | 16:30 UK | Popayan | 22 | 31 | 47 | Dep. Pasto | 3:1 | X2 |
Colombia – Copa Aguila | 20:00 UK | Cortulua | 48 | 35 | 17 | Valledupar | 0:0 | 1X |
Colombia – Copa Aguila | 20:30 UK | Deportes Tolima | 54 | 31 | 15 | Quindio | 2:2 | 1 |
Colombia – Copa Aguila | 20:30 UK | La Equidad | 33 | 32 | 35 | Tigres | 3:2 | X |
Colombia – Copa Aguila | 20:30 UK | Llaneros | 18 | 33 | 49 | Patriotas | 4:1 | X2 |
Colombia – Copa Aguila | 21:00 UK | Junior | 34 | 35 | 31 | Barranquilla | 2:1 | X |
Croatia – Croatian Cup | 16:00 UK | Osijek | 12 | 30 | 58 | Rijeka | 0:2 | 2 |
Czech Republic – 1. Liga | 16:00 UK | Bohemians 1905 | 28 | 32 | 40 | Plzen | 0:1 | X2 |
Denmark – Landspokal Cup | 17:00 UK | Horsens | 41 | 32 | 27 | Aarhus | 1:3 | 1X |
Denmark – Landspokal Cup | 17:00 UK | Randers FC | 41 | 32 | 27 | Sonderjyske | 1:0 | 1X |
England – League Two | 20:00 UK | Barnet | 51 | 31 | 18 | Yeovil | 2:2 | 1 |
Europe – Champions League | 19:45 UK | Atl. Madrid | 45 | 31 | 24 | Bayer Leverkusen | 0:0 | 1X |
Europe – Champions League | 19:45 UK | Monaco | 38 | 37 | 25 | Manchester City | 3:1 | 1X |
Germany – 3. Liga | 18:00 UK | Chemnitzer | 55 | 30 | 15 | Paderborn | 2:1 | 1 |
Germany – 3. Liga | 18:00 UK | Hansa Rostock | 44 | 29 | 27 | Fortuna Koln | 1:1 | 1 |
Germany – 3. Liga | 18:00 UK | Regensburg | 54 | 31 | 15 | Zwickau | 1:2 | 1 |
Germany – 3. Liga | 18:00 UK | Wehen | 45 | 31 | 24 | Mainz II | 0:2 | 1X |
Japan – YBC Levain Cup | 10:00 UK | C-Osaka | 40 | 31 | 29 | Yokohama M. | 2:0 | 1X |
Japan – YBC Levain Cup | 10:00 UK | FC Tokyo | 45 | 30 | 25 | Vegalta Sendai | 6:0 | X |
Japan – YBC Levain Cup | 10:00 UK | Hiroshima | 57 | 28 | 15 | Kofu | 0:0 | 1 |
Japan – YBC Levain Cup | 10:00 UK | Iwata | 44 | 31 | 25 | Sapporo | 0:2 | 1X |
Japan – YBC Levain Cup | 10:00 UK | Kashiwa | 39 | 32 | 29 | Shimizu | 1:0 | 1X |
Japan – YBC Levain Cup | 10:00 UK | Sagan Tosu | 45 | 31 | 24 | Albirex Niigata | 2:2 | 1X |
Mexico – Copa Mexico | 01:00 UK | Santos Laguna | 36 | 30 | 34 | Cruz Azul | 1:3 | X |
Mexico – Copa Mexico | 03:00 UK | Club Tijuana | 47 | 29 | 24 | Monarcas | 0:2 | 1 |
North & Central America – CONCACAF Champions League | 02:00 UK | U.A.N.L.- Tigres | 59 | 26 | 15 | Vancouver Whitecaps | 2:0 | 1 |
Paraguay – Primera Division | 23:10 UK | Sp. Luqueno | 33 | 32 | 35 | Guarani | 0:1 | X |
Poland – Division 1 | 17:30 UK | Ol. Grudziadz | 51 | 30 | 19 | Pruszkow | 1:0 | 1 |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | AD Fafe | 27 | 30 | 43 | Guimaraes B | 2:4 | X |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | Aves | 75 | 23 | 2 | Olhanense | 1:0 | 1 |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | Braga B | 52 | 28 | 20 | Leixoes | 1:1 | 1 |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | CD Cova da Piedade | 26 | 30 | 44 | U. Madeira | 1:1 | X |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | Famalicao | 44 | 31 | 25 | FC Porto B | 1:3 | 1X |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | Gil Vicente | 28 | 31 | 41 | Penafiel | 3:1 | X2 |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | Sporting B | 31 | 31 | 38 | Freamunde | 2:0 | X |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | Vizela | 29 | 29 | 42 | Covilha | 1:1 | 2 |
Portugal – Segunda Liga | 17:00 UK | Benfica B | 37 | 31 | 32 | Portimonense | 2:3 | X |
Scotland – Championship | 19:45 UK | St. Mirren | 19 | 33 | 48 | Dundee Utd | 3:2 | X2 |
Scotland – League Two | 19:45 UK | Edinburgh City | 25 | 36 | 39 | Berwick | 2:2 | X2 |
South America – Copa Libertadores | 00:00 UK | Botafogo RJ | 54 | 27 | 19 | Estudiantes L.P. | 2:1 | 1 |
South America – Copa Libertadores | 00:45 UK | Barcelona SC | 36 | 29 | 35 | Atl. Nacional | 2:1 | X |
South America – Copa Libertadores | 22:30 UK | Club Nacional | 70 | 28 | 2 | Zulia | 0:1 | 1 |
South America – Copa Libertadores | 22:30 UK | San Lorenzo | 38 | 29 | 33 | Atletico-PR | 0:1 | X |