Africa – COSAFA Cup | 16:00 UK | Malawi | 45 | 33 | 22 | Mauritius | 0:0 | 1X |
Africa – COSAFA Cup | 18:30 UK | Angola | 30 | 31 | 39 | Tanzania | 0:0 | X |
Argentina – Primera B Nacional | 00:00 UK | Instituto | 37 | 28 | 35 | Flandria | 0:2 | X |
Argentina – Primera B Nacional | 01:05 UK | Argentinos Jrs | 70 | 23 | 7 | CDJU Gualeguaychu | 4:0 | 1 |
Argentina – Primera Division | 00:15 UK | Aldosivi | 35 | 30 | 35 | Olimpo Bahia Blanca | 0:3 | X |
Argentina – Primera Division | 00:15 UK | Huracan | 55 | 26 | 19 | Belgrano | 0:0 | 1 |
Argentina – Primera Division | 00:15 UK | Velez Sarsfield | 39 | 30 | 31 | Temperley | 0:0 | X |
Argentina – Primera Division | 22:00 UK | Estudiantes L.P. | 69 | 22 | 9 | Quilmes | 1:0 | 1 |
Argentina – Primera Division | 22:00 UK | Newells Old Boys | 41 | 28 | 31 | Godoy Cruz | 0:2 | X |
Brazil – Série A | 00:00 UK | Botafogo RJ | 62 | 25 | 13 | Avai | 0:2 | 1 |
Brazil – Série B | 23:15 UK | Juventude | 32 | 31 | 37 | Goias | 3:0 | X |
Brazil – Série C | 01:00 UK | CSA | 47 | 31 | 22 | Fortaleza | 1:0 | 1X |
Egypt – Premier League | 18:00 UK | Petrojet | 18 | 30 | 52 | Zamalek | 0:2 | 2 |
Europe – Champions League | 17:00 UK | Alashkert (Arm) | 73 | 24 | 3 | FC Santa Coloma (And) | 1:0 | 1 |
Europe – Champions League | 19:00 UK | Hibernians (Mlt) | 42 | 33 | 25 | Infonet Tallinn (Est) | 2:0 | 1X |
Europe – Champions League | 19:00 UK | TNS (Wal) | 53 | 28 | 19 | Europa FC (Gib) | 1:2 | 1 |
Europe – Champions League | 19:00 UK | Vikingur (Fai) | 30 | 34 | 36 | Trepca 89 (Kos) | 2:1 | X |
Europe – Euro U21 | 17:00 UK | England U21 | 23 | 32 | 45 | Germany U21 | 2:2 | X2 |
Europe – Euro U21 | 20:00 UK | Spain U21 | 49 | 29 | 22 | Italy U21 | 3:1 | 1 |
Finland – Kakkonen Group A | 16:30 UK | Keski-Uusimaa | 43 | 34 | 23 | Lahti Akatemia | 1:0 | 1X |
Finland – Kakkonen Group A | 16:30 UK | Mikkeli | 48 | 34 | 18 | Sudet | 0:1 | 1X |
Finland – Kakkonen Group A | 16:30 UK | PEPO | 31 | 40 | 29 | KTP | 1:2 | 1X |
Finland – Kakkonen Group B | 16:30 UK | NuPS | 19 | 39 | 42 | BK-46 | 0:4 | X2 |
Finland – Kakkonen Group B | 16:30 UK | SalPa | 34 | 37 | 29 | KaPa | 0:0 | 1X |
Finland – Kakkonen Group B | 16:30 UK | TPV | 45 | 37 | 18 | Viikingit | 0:2 | 1X |
Finland – Kakkonen Group B | 17:00 UK | MuSa | 55 | 35 | 10 | Espoo | 1:0 | 1 |
Finland – Kakkonen Group C | 16:30 UK | GBK Kokkola | 33 | 38 | 29 | TP-47 | 1:1 | 1X |
Finland – Kakkonen Group C | 16:30 UK | Hercules | 40 | 37 | 23 | OTP | 2:3 | 1X |
Finland – Kakkonen Group C | 16:30 UK | KuFu-98 | 44 | 35 | 21 | Kajaanin Haka | 0:0 | 1X |
Finland – Kakkonen Group C | 16:30 UK | PK-37 | 23 | 38 | 39 | VIFK | 1:2 | X2 |
Finland – Kakkonen Group C | 17:00 UK | Villiketut | 20 | 39 | 41 | JBK | 1:0 | X2 |
Finland – Veikkausliiga | 16:30 UK | Lahti | 57 | 28 | 15 | HIFK | 4:1 | 1 |
Finland – Veikkausliiga | 16:30 UK | Mariehamn | 42 | 31 | 27 | Inter Turku | 5:0 | 1X |
Finland – Ykkonen | 16:30 UK | Gnistan | 17 | 31 | 52 | AC Oulu | 2:4 | 2 |
Finland – Ykkonen | 16:30 UK | Jaro | 64 | 29 | 7 | OPS | 2:1 | 1 |
Norway – OBOS-ligaen | 18:00 UK | Start | 59 | 30 | 11 | Arendal | 3:1 | 1 |
Sweden – Division 2 – Östra Götaland | 18:00 UK | Torns | 52 | 35 | 13 | Lunds | 1:0 | 1 |
Sweden – Division 2 – Västra Götaland | 18:00 UK | Eskilsminne | 61 | 34 | 5 | Ullareds IK | 3:1 | 1 |
Sweden – Division 2 – Västra Götaland | 18:00 UK | Vinbergs | 40 | 33 | 27 | Varbergs GIF | 3:1 | 1X |
Sweden – Division 2 – Västra Götaland | 18:30 UK | Dalstorps | 48 | 35 | 17 | Lindome | 1:0 | 1X |