Belgium – Proximus League | 13:30 UK | Tubize | 35 | 34 | 31 | Westerlo | 2:1 | X |
Belgium – Proximus League | 17:00 UK | St. Gilloise | 30 | 34 | 36 | KSV Roeselare | 1:2 | X |
Costa Rica – Primera Division | 19:00 UK | Grecia | 29 | 32 | 39 | Alajuelense | 1:2 | X2 |
Costa Rica – Primera Division | 20:30 UK | U.C.R. | 21 | 32 | 47 | Herediano | 0:1 | X2 |
Costa Rica – Primera Division | 21:00 UK | Limon | 44 | 33 | 23 | Zeledon | 1:1 | 1X |
Costa Rica – Primera Division | 21:00 UK | Santos DG | 59 | 30 | 11 | Guadalupe | 1:1 | 1 |
Cyprus – First Division | 13:00 UK | AEL Limassol | 59 | 25 | 16 | Achnas | 3:0 | 1 |
Cyprus – First Division | 14:00 UK | Anorthosis | 45 | 31 | 24 | AEK Larnaca | 3:1 | 1X |
Cyprus – First Division | 16:00 UK | APOEL | 68 | 25 | 7 | Alki Oroklini | 4:0 | 1 |
England – FA Cup | 12:00 UK | Newport | 26 | 30 | 44 | Leeds | 2:1 | X |
England – FA Cup | 14:00 UK | Shrewsbury | 25 | 31 | 44 | West Ham | 0:0 | X2 |
England – FA Cup | 15:00 UK | Tottenham | 81 | 18 | 1 | AFC Wimbledon | 3:0 | 1 |
England – FA Cup | 16:00 UK | Nottingham | 12 | 30 | 58 | Arsenal | 4:2 | 2 |
France – Coupe de France | 13:15 UK | Strasbourg | 44 | 30 | 26 | Dijon | 1:1 | X |
France – Coupe de France | 13:15 UK | St Etienne | 36 | 31 | 33 | Nimes | 2:0 | X |
France – Coupe de France | 13:15 UK | Marseille | 63 | 26 | 11 | Valenciennes | 0:0 | 1 |
France – Coupe de France | 13:15 UK | Granville | 12 | 26 | 62 | Bordeaux | 1:1 | 2 |
France – Coupe de France | 13:15 UK | Angers | 51 | 31 | 18 | Lorient | 0:2 | 1 |
France – Coupe de France | 16:30 UK | Sochaux | 35 | 31 | 34 | Amiens | 6:0 | X |
France – Coupe de France | 16:30 UK | Still 1930 | 2 | 16 | 82 | Troyes | 0:1 | 2 |
France – Coupe de France | 16:30 UK | Fleury-Merogis | 49 | 28 | 23 | Biesheim | 0:1 | 1 |
France – Coupe de France | 16:30 UK | USM Senlis | 5 | 24 | 71 | Nantes | 0:4 | 2 |
France – Coupe de France | 16:30 UK | Dunkerque | 11 | 29 | 60 | Metz | 2:4 | 2 |
France – Coupe de France | 16:30 UK | Vannes | 31 | 32 | 37 | Stade Briochin | 0:0 | X |
France – Coupe de France | 16:30 UK | Sannois | 48 | 29 | 23 | Epinal | 1:2 | 1 |
France – Coupe de France | 20:00 UK | Rennes | 1 | 26 | 73 | Paris SG | 1:6 | 2 |
Greece – Super League | 13:00 UK | Panathinaikos | 71 | 22 | 7 | Platanias FC | 2:0 | 1 |
Greece – Super League | 15:15 UK | Lamia | 48 | 28 | 24 | Xanthi FC | 0:1 | 1 |
Greece – Super League | 15:15 UK | Giannina | 43 | 28 | 29 | Asteras Tripolis | 0:0 | 1 |
Greece – Super League | 17:30 UK | AEL Larissa | 20 | 24 | 56 | Olympiakos Piraeus | 0:3 | 2 |
Israel – State Cup | 18:30 UK | Hapoel Tel Aviv | 32 | 32 | 36 | Maccabi Haifa | 1:1 | X |
Mexico – Liga de Ascenso | 01:00 UK | Cafetaleros de Tapachula | 42 | 33 | 25 | Atlante | 1:2 | 1X |
Mexico – Liga de Ascenso | 01:00 UK | Celaya | 43 | 33 | 24 | Juarez | 0:2 | 1X |
Mexico – Primera Division | 01:00 UK | Monterrey | 60 | 29 | 11 | Monarcas | 1:1 | 1 |
Mexico – Primera Division | 01:06 UK | Pachuca | 50 | 29 | 21 | U.N.A.M.- Pumas | 2:3 | 1 |
Mexico – Primera Division | 03:00 UK | Necaxa | 52 | 30 | 18 | Veracruz | 0:0 | 1 |
Mexico – Primera Division | 18:00 UK | Toluca | 31 | 31 | 38 | Guadalajara Chivas | 1:1 | X |
Portugal – Primeira Liga | 11:45 UK | Chaves | 36 | 30 | 34 | Aves | 1:1 | X |
Portugal – Primeira Liga | 16:00 UK | Moreirense | 6 | 28 | 66 | Benfica | 0:2 | 2 |
Portugal – Primeira Liga | 18:00 UK | Sporting | 72 | 24 | 4 | Maritimo | 5:0 | 1 |
Portugal – Primeira Liga | 20:15 UK | FC Porto | 71 | 27 | 2 | Guimaraes | 4:2 | 1 |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | Arouca | 61 | 27 | 12 | Oliveirense | 3:0 | 1 |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | Penafiel | 49 | 29 | 22 | Covilha | 0:1 | 1 |
South Africa – Premier League | 13:30 UK | Amazulu | 39 | 28 | 33 | Chippa Utd. | 0:2 | X |
South Africa – Premier League | 13:30 UK | Bloem Celtic | 47 | 28 | 25 | Golden Arrows | 2:1 | 1 |
Spain – LaLiga | 11:00 UK | Leganes | 31 | 31 | 38 | Real Sociedad | 1:0 | X |
Spain – LaLiga | 15:15 UK | Barcelona | 62 | 25 | 13 | Levante | 3:0 | 1 |
Spain – LaLiga | 17:30 UK | Ath Bilbao | 54 | 28 | 18 | Alaves | 2:0 | 1 |
Spain – LaLiga | 17:30 UK | Villarreal | 54 | 30 | 16 | Dep. La Coruna | 1:1 | 1 |
Spain – LaLiga | 19:45 UK | Celta Vigo | 12 | 33 | 55 | Real Madrid | 2:2 | 2 |
Spain – LaLiga2 | 11:00 UK | Sevilla FC B | 40 | 29 | 31 | Lorca FC | 3:2 | X |
Spain – LaLiga2 | 15:00 UK | Albacete | 36 | 29 | 35 | Tenerife | 1:2 | X |
Spain – LaLiga2 | 17:00 UK | Huesca | 46 | 29 | 25 | R. Oviedo | 1:1 | 1 |
Spain – LaLiga2 | 17:00 UK | Leonesa | 31 | 30 | 39 | Numancia | 2:2 | X |
Spain – LaLiga2 | 19:00 UK | Almeria | 36 | 30 | 34 | Lugo | 1:0 | X |
Spain – Segunda Division B – Group 1 | 11:00 UK | Rayo Majadahonda | 50 | 31 | 19 | Real Madrid B | 3:1 | 1 |
Spain – Segunda Division B – Group 1 | 11:00 UK | CF Talavera | 49 | 32 | 19 | Toledo | 1:1 | 1X |
Spain – Segunda Division B – Group 1 | 11:00 UK | Dep. La Coruna B | 43 | 29 | 28 | Fuenlabrada | 1:2 | 1 |
Spain – Segunda Division B – Group 1 | 16:00 UK | Pontevedra | 42 | 29 | 29 | Celta Vigo B | 1:1 | 1 |
Spain – Segunda Division B – Group 1 | 16:00 UK | Ponferradina | 53 | 31 | 16 | San Sebastian Reyes | 1:3 | 1 |
Spain – Segunda Division B – Group 2 | 11:00 UK | Tudelano | 53 | 30 | 17 | CD Vitoria | 1:0 | 1 |
Spain – Segunda Division B – Group 2 | 11:00 UK | Lealtad | 20 | 31 | 49 | Amorebieta | 0:0 | X2 |
Spain – Segunda Division B – Group 2 | 16:00 UK | Mirandes | 51 | 31 | 18 | Leioa | 1:2 | 1 |
Spain – Segunda Division B – Group 2 | 16:00 UK | Gernika Club | 35 | 30 | 35 | Gijon B | 3:5 | X |
Spain – Segunda Division B – Group 2 | 16:00 UK | Arenas Club | 34 | 31 | 35 | Santander | 3:1 | X |
Spain – Segunda Division B – Group 2 | 16:00 UK | R. Union | 52 | 30 | 18 | Pena | 0:0 | 1 |
Spain – Segunda Division B – Group 2 | 16:00 UK | UD Logrones | 48 | 32 | 20 | Ath Bilbao B | 3:1 | 1X |
Spain – Segunda Division B – Group 2 | 16:00 UK | Caudal Deportivo | 27 | 30 | 43 | Burgos | 0:0 | X |
Spain – Segunda Division B – Group 3 | 11:00 UK | Ebro | 33 | 31 | 36 | Saguntino | 2:2 | X |
Spain – Segunda Division B – Group 3 | 11:00 UK | Villarreal B | 60 | 28 | 12 | Baleares | 3:0 | 1 |
Spain – Segunda Division B – Group 3 | 11:00 UK | Formentera | 49 | 28 | 23 | Pena Deportina | 0:1 | 1 |
Spain – Segunda Division B – Group 3 | 11:00 UK | Mallorca | 74 | 24 | 2 | Peralada | 0:0 | 1 |
Spain – Segunda Division B – Group 3 | 15:30 UK | Olot | 14 | 28 | 58 | Hercules | 1:1 | 2 |
Spain – Segunda Division B – Group 3 | 16:00 UK | Alcoyano | 56 | 28 | 16 | Llagostera | 0:1 | 1 |
Spain – Segunda Division B – Group 3 | 17:00 UK | Cornella | 39 | 32 | 29 | Ontinyent | 1:0 | 1X |
Spain – Segunda Division B – Group 4 | 11:00 UK | Linense | 37 | 30 | 33 | CD Badajoz | 2:0 | X |
Spain – Segunda Division B – Group 4 | 11:00 UK | Recreativo Huelva | 28 | 30 | 42 | Cartagena | 2:3 | X |
Spain – Segunda Division B – Group 4 | 11:00 UK | Melilla | 47 | 27 | 26 | Las Palmas B | 0:1 | 1 |
Spain – Segunda Division B – Group 4 | 11:00 UK | Cordoba B | 19 | 31 | 50 | Extremadura UD | 3:4 | 2 |
Spain – Segunda Division B – Group 4 | 16:00 UK | Lorca Deportiva | 23 | 32 | 45 | Betis B | 3:1 | X2 |
Spain – Segunda Division B – Group 4 | 16:00 UK | Ecija | 21 | 30 | 49 | Murcia | 1:2 | X |
Spain – Segunda Division B – Group 4 | 16:00 UK | El Ejido | 46 | 31 | 23 | Jumilla | 5:0 | 1X |
Spain – Segunda Division B – Group 4 | 16:00 UK | Villanovense | 45 | 29 | 26 | San Fernando | 0:0 | 1 |
Spain – Segunda Division B – Group 4 | 16:30 UK | UCAM Murcia | 60 | 29 | 11 | Granada CF B | 2:0 | 1 |
Spain – Segunda Division B – Group 4 | 17:00 UK | Merida AD | 46 | 29 | 25 | Marbella | 2:2 | 1 |
World – Friendly International | 17:15 UK | Sweden | 58 | 28 | 14 | Estonia | 1:1 | 1 |