Africa – African Nations Championship | 19:00 UK | Morocco | 43 | 25 | 32 | Nigeria | 4:0 | X |
Argentina – Superliga | 00:30 UK | River Plate | 57 | 24 | 19 | Olimpo Bahia Blanca | 2:0 | 1 |
Argentina – Superliga | 20:00 UK | Estudiantes L.P. | 37 | 29 | 34 | Newells Old Boys | 4:2 | X |
Argentina – Superliga | 20:00 UK | Arsenal Sarandi | 27 | 30 | 43 | Gimnasia L.P. | 0:0 | X |
Argentina – Superliga | 22:15 UK | San Lorenzo | 38 | 29 | 33 | Boca Juniors | 1:1 | X |
Australia – A-League | 06:00 UK | Central Coast Mariners | 38 | 33 | 29 | WS Wanderers | 1:2 | 1X |
Australia – A-League | 08:00 UK | Brisbane Roar | 40 | 34 | 26 | Melbourne City | 1:2 | 1X |
Austria – Tipico Bundesliga | 15:30 UK | Rapid Vienna | 56 | 31 | 13 | Austria Vienna | 1:1 | 1 |
Belgium – Jupiler League | 13:30 UK | Anderlecht | 49 | 29 | 22 | KV Mechelen | 2:2 | 1 |
Belgium – Jupiler League | 17:00 UK | Club Brugge KV | 56 | 29 | 15 | Charleroi | 3:3 | 1 |
Belgium – Jupiler League | 19:00 UK | Waregem | 47 | 34 | 19 | Oostende | 1:1 | 1X |
Belgium – Proximus League | 15:00 UK | St. Gilloise | 17 | 32 | 51 | Beerschot Wilrijk | 1:0 | 2 |
Bolivia – Liga de Futbol Prof | 19:00 UK | Real Potosi | 33 | 32 | 35 | Nacional Potosi | 3:2 | X |
Bolivia – Liga de Futbol Prof | 19:00 UK | Sport Boys | 44 | 33 | 23 | Blooming | 0:2 | 1X |
Bolivia – Liga de Futbol Prof | 21:15 UK | U. Sucre | 28 | 33 | 39 | Bolivar | 0:1 | X2 |
Bolivia – Liga de Futbol Prof | 23:30 UK | Oriente Petrolero | 55 | 30 | 15 | Guabira | 5:2 | 1 |
Brazil – Campeonato Alagoano 2018 | 19:00 UK | CSA | 45 | 30 | 25 | ASA | 2:1 | X |
Brazil – Campeonato Baiano | 19:00 UK | Jacobina | 27 | 29 | 44 | Bahia | 0:0 | 2 |
Brazil – Campeonato Baiano | 19:00 UK | Vitoria | 49 | 30 | 21 | Bahia De Feira | 3:0 | X |
Brazil – Campeonato Baiano | 19:00 UK | Jacuipense | 44 | 29 | 27 | Atlantico EC | 1:1 | 1 |
Brazil – Campeonato Baiano | 19:00 UK | Vitoria da Conquista | 31 | 32 | 37 | Juazeirense | 1:2 | X |
Brazil – Campeonato Baiano | 19:00 UK | Fluminense de Feira | 58 | 32 | 10 | Jequie | 2:1 | 1 |
Brazil – Campeonato Brasiliense | 12:30 UK | Paranoa | 36 | 33 | 31 | Sobradinho | 1:2 | X |
Brazil – Campeonato Carioca | 19:00 UK | Vasco | 65 | 28 | 7 | Volta Redonda | 3:1 | 1 |
Brazil – Campeonato Carioca | 19:00 UK | Nova Iguacu | 22 | 32 | 46 | Flamengo RJ | 0:1 | X2 |
Brazil – Campeonato Carioca | 19:00 UK | Cabofriense | 41 | 32 | 27 | Bangu | 0:2 | 1X |
Brazil – Campeonato Catarinense | 19:00 UK | Hercilio Luz | 26 | 34 | 40 | Chapecoense-SC | 1:0 | X2 |
Brazil – Campeonato Catarinense | 19:00 UK | Figueirense | 45 | 31 | 24 | Joinville | 1:0 | 1X |
Brazil – Campeonato Catarinense | 19:00 UK | Concordia | 31 | 34 | 35 | Inter de Lages | 2:1 | X |
Brazil – Campeonato Catarinense | 19:00 UK | Criciuma | 33 | 33 | 34 | Avai | 0:1 | X |
Brazil – Campeonato Cearense | 19:00 UK | Maranguape | 21 | 32 | 47 | Uniclinic | 0:1 | X2 |
Brazil – Campeonato Cearense | 19:00 UK | Floresta EC | 39 | 33 | 28 | Ferroviario | 0:2 | 1X |
Brazil – Campeonato Cearense | 19:00 UK | Guarani de Juazeiro | 43 | 35 | 22 | Tiradentes | 4:3 | 1X |
Brazil – Campeonato Cearense | 21:00 UK | Fortaleza | 30 | 33 | 37 | Ceara | 0:2 | X |
Brazil – Campeonato Gaucho | 19:00 UK | Brasil de Pelotas | 32 | 29 | 39 | Internacional | 1:0 | X |
Brazil – Campeonato Gaucho | 20:00 UK | SER Caxias | 42 | 33 | 25 | EC Sao Jose | 2:2 | 1X |
Brazil – Campeonato Gaucho | 21:00 UK | Veranopolis | 45 | 31 | 24 | Sao Luiz | 1:0 | 1X |
Brazil – Campeonato Goiano | 19:00 UK | Gremio Anapolis | 34 | 31 | 35 | Atletico GO | 1:1 | X |
Brazil – Campeonato Matogrossense | 19:00 UK | Mixto | 35 | 35 | 30 | Araguaia | 3:2 | X |
Brazil – Campeonato Mineiro | 18:00 UK | Villa Nova MG | 40 | 31 | 29 | Tupi | 3:1 | 1X |
Brazil – Campeonato Mineiro | 18:00 UK | Patrocinense | 38 | 32 | 30 | EC Democrata | 1:1 | X |
Brazil – Campeonato Mineiro | 19:00 UK | Cruzeiro | 44 | 29 | 27 | America MG | 1:0 | 1 |
Brazil – Campeonato Mineiro | 19:00 UK | Caldense | 50 | 29 | 21 | Boa | 0:1 | 1 |
Brazil – Campeonato Mineiro | 21:30 UK | URT | 19 | 31 | 50 | Atletico-MG | 0:1 | 2 |
Brazil – Campeonato Paranaense | 19:00 UK | Rio Branco PR | 35 | 30 | 35 | Foz do Iguacu | 0:1 | X |
Brazil – Campeonato Paranaense | 19:00 UK | Londrina | 50 | 29 | 21 | Cianorte | 1:1 | 1 |
Brazil – Campeonato Paranaense | 19:00 UK | Coritiba | 35 | 30 | 35 | Atletico-PR | 0:1 | X |
Brazil – Campeonato Paulista | 19:00 UK | Palmeiras | 56 | 29 | 15 | Santos | 2:1 | 1 |
Brazil – Campeonato Paulista | 21:30 UK | Novorizontino | 17 | 31 | 52 | Corinthians | 0:1 | 2 |
Brazil – Campeonato Paulista | 21:30 UK | Sao Caetano | 39 | 30 | 31 | Mirassol | 0:2 | X |
Brazil – Campeonato Pernambucano | 19:00 UK | Academica Vitoria | 39 | 31 | 30 | America PE | 5:2 | X |
Brazil – Campeonato Piauiense | 20:00 UK | River-PI | 44 | 34 | 22 | Flamengo PI | 3:1 | 1X |
Chile – Primera Division | 15:00 UK | Everton | 44 | 29 | 27 | Deportes Iquique | 2:3 | 1 |
Chile – Primera Division | 21:00 UK | U. De Chile | 45 | 29 | 26 | U. Espanola | 1:2 | 1 |
Chile – Primera Division | 23:30 UK | A. Italiano | 38 | 31 | 31 | Huachipato | 2:4 | X |
Colombia – Liga Aguila | 01:00 UK | Dep. Cali | 64 | 28 | 8 | Envigado | 0:0 | 1 |
Colombia – Liga Aguila | 20:15 UK | Junior | 54 | 29 | 17 | Bucaramanga | 1:0 | 1 |
Colombia – Liga Aguila | 22:15 UK | Deportes Tolima | 41 | 29 | 30 | Atl. Nacional | 0:1 | X |
Colombia – Liga Aguila | 22:30 UK | Santa Fe | 61 | 28 | 11 | Patriotas | 0:2 | 1 |
Denmark – Landspokal Cup | 11:30 UK | FC Copenhagen | 32 | 32 | 36 | Brondby | 0:1 | X |
England – Premier League | 14:15 UK | Crystal Palace | 41 | 30 | 29 | Newcastle | 1:1 | X |
England – Premier League | 16:30 UK | Liverpool | 45 | 33 | 22 | Tottenham | 2:2 | 1X |
Finland – Suomen Cup | 11:00 UK | PEPO | 31 | 33 | 36 | HIFK | 1:4 | X |
France – Ligue 1 | 14:00 UK | Rennes | 36 | 30 | 34 | Guingamp | 0:1 | X |
France – Ligue 1 | 16:00 UK | Caen | 43 | 30 | 27 | Nantes | 3:2 | X |
France – Ligue 1 | 20:00 UK | Monaco | 36 | 34 | 30 | Lyon | 3:2 | X |
Germany – 2. Bundesliga | 12:30 UK | Darmstadt | 41 | 32 | 27 | Duisburg | 1:2 | 1X |
Germany – 2. Bundesliga | 12:30 UK | Braunschweig | 40 | 29 | 31 | Kaiserslautern | 1:2 | X |
Germany – 2. Bundesliga | 12:30 UK | SG Dynamo Dresden | 32 | 32 | 36 | Bochum | 2:0 | X |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Erfurt | 35 | 31 | 34 | Zwickau | 0:3 | X |
Germany – Bundesliga | 14:30 UK | Augsburg | 38 | 31 | 31 | Eintracht Frankfurt | 3:0 | X |
Germany – Bundesliga | 17:00 UK | Hamburger SV | 31 | 31 | 38 | Hannover | 1:1 | X |
Greece – Super League | 13:00 UK | Giannina | 14 | 27 | 59 | PAOK | 1:3 | 2 |
Greece – Super League | 15:15 UK | Lamia | 40 | 28 | 32 | Atromitos | 1:1 | X |
Greece – Super League | 15:15 UK | Levadiakos | 45 | 28 | 27 | Kerkyra | 2:0 | 1 |
Greece – Super League | 17:30 UK | Olympiakos Piraeus | 43 | 28 | 29 | AEK Athens FC | 1:2 | 1 |
Honduras – Liga Nacional | 20:00 UK | Juticalpa | 41 | 31 | 28 | Real Sociedad | 2:1 | 1X |
Honduras – Liga Nacional | 21:00 UK | UPNFM | 37 | 31 | 32 | Platense | 0:2 | X |
Honduras – Liga Nacional | 22:00 UK | Olimpia | 36 | 31 | 33 | Motagua | 1:1 | X |
Israel – Ligat ha’Al | 17:30 UK | Moadon Sport Ashdod | 30 | 33 | 37 | Yehuda | 1:1 | X |
Israel – Ligat ha’Al | 19:00 UK | Maccabi Tel Aviv | 35 | 31 | 34 | H. Beer Sheva | 1:0 | X |
Italy – Serie A | 11:30 UK | Verona | 14 | 30 | 56 | AS Roma | 0:1 | 2 |
Italy – Serie A | 14:00 UK | Atalanta | 58 | 27 | 15 | Chievo | 1:0 | 1 |
Italy – Serie A | 14:00 UK | Bologna | 20 | 31 | 49 | Fiorentina | 1:2 | X2 |
Italy – Serie A | 14:00 UK | Cagliari | 46 | 31 | 23 | Spal | 2:0 | 1X |
Italy – Serie A | 14:00 UK | Juventus | 78 | 21 | 1 | Sassuolo | 7:0 | 1 |
Italy – Serie A | 14:00 UK | Udinese | 21 | 32 | 47 | AC Milan | 1:1 | X2 |
Italy – Serie A | 19:45 UK | Benevento | 14 | 24 | 62 | Napoli | 0:2 | 2 |
Italy – Serie B | 16:30 UK | Cesena | 52 | 30 | 18 | Ternana | 4:3 | 1 |
Italy – Serie C – Group A | 13:30 UK | Pistoiese | 29 | 33 | 38 | Livorno | 1:1 | X2 |
Italy – Serie C – Group A | 13:30 UK | Carrarese | 46 | 32 | 22 | Monza | 1:0 | 1X |
Italy – Serie C – Group A | 13:30 UK | Pontedera | 43 | 33 | 24 | Olbia | 1:0 | 1X |
Italy – Serie C – Group A | 13:30 UK | Arzachena | 34 | 31 | 35 | Piacenza | 3:0 | X |
Italy – Serie C – Group A | 13:30 UK | Gavorrano | 49 | 32 | 19 | Prato | 1:1 | 1X |
Italy – Serie C – Group A | 13:30 UK | Alessandria | 43 | 32 | 25 | Siena | 1:1 | 1X |
Italy – Serie C – Group A | 13:30 UK | Giana Erminio | 32 | 33 | 35 | Viterbese | 0:0 | X |
Italy – Serie C – Group A | 17:30 UK | Pisa | 67 | 27 | 6 | Cuneo | 1:0 | 1 |
Italy – Serie C – Group C | 13:30 UK | Akragas | 23 | 28 | 49 | Casertana | 1:1 | 2 |
Italy – Serie C – Group C | 13:30 UK | Lecce | 68 | 27 | 5 | Catanzaro | 3:1 | 1 |
Italy – Serie C – Group C | 13:30 UK | Reggina 1914 | 51 | 29 | 20 | Fondi | 0:0 | 1 |
Italy – Serie C – Group C | 15:30 UK | Sicula Leonzio | 32 | 30 | 38 | Bisceglie | 3:1 | X |
Italy – Serie C – Group C | 15:30 UK | Andria | 30 | 32 | 38 | Catania | 0:2 | X |
Italy – Serie C – Group C | 15:30 UK | Juve Stabia | 41 | 30 | 29 | Paganese | 1:1 | X |
Italy – Serie C – Group C | 15:30 UK | Virtus Francavilla | 37 | 31 | 32 | Rende | 0:0 | X |
Italy – Serie C – Group C | 15:30 UK | Cosenza | 39 | 31 | 30 | Siracusa | 0:0 | X |
Italy – Serie C – Group C | 19:30 UK | Matera | 48 | 30 | 22 | Monopoli | 1:1 | X |
Mexico – Liga de Ascenso | 00:00 UK | Juarez | 43 | 32 | 25 | Dorados de Sinaloa | 1:1 | 1X |
Mexico – Liga de Ascenso | 01:00 UK | Cafetaleros de Tapachula | 46 | 32 | 22 | Celaya | 3:2 | 1X |
Mexico – Liga de Ascenso | 01:00 UK | Alebrijes Oaxaca | 54 | 30 | 16 | Leones Negros | 1:2 | 1 |
Mexico – Liga de Ascenso | 02:00 UK | Tampico Madero | 40 | 32 | 28 | Zacatecas Mineros | 0:2 | 1X |
Mexico – Primera Division | 01:00 UK | Monterrey | 53 | 29 | 18 | Club Leon | 5:1 | 1 |
Mexico – Primera Division | 01:00 UK | Santos Laguna | 43 | 31 | 26 | Club Tijuana | 0:0 | 1X |
Mexico – Primera Division | 01:06 UK | Pachuca | 41 | 30 | 29 | Monarcas | 2:3 | X |
Mexico – Primera Division | 03:00 UK | Club America | 57 | 30 | 13 | Lobos BUAP | 5:1 | 1 |
Mexico – Primera Division | 03:00 UK | Necaxa | 31 | 32 | 37 | Toluca | 0:0 | X |
Mexico – Primera Division | 18:00 UK | U.N.A.M.- Pumas | 39 | 32 | 29 | U.A.N.L.- Tigres | 2:0 | 1X |
Netherlands – Eredivisie | 11:30 UK | Excelsior | 30 | 32 | 38 | Utrecht | 2:2 | X |
Netherlands – Eredivisie | 13:30 UK | AZ Alkmaar | 62 | 27 | 11 | Roda | 2:2 | 1 |
Netherlands – Eredivisie | 13:30 UK | Sparta Rotterdam | 30 | 33 | 37 | Willem II | 1:0 | X |
Netherlands – Eredivisie | 13:30 UK | Venlo | 10 | 30 | 60 | Feyenoord | 1:0 | 2 |
Netherlands – Eredivisie | 15:45 UK | Ajax | 69 | 23 | 8 | Breda | 3:1 | 1 |
Paraguay – Primera Division | 21:00 UK | Deportivo Santani | 32 | 32 | 36 | 3 de Febrero | 1:0 | X |
Paraguay – Primera Division | 23:20 UK | Nacional Asuncion | 22 | 31 | 47 | Cerro Porteno | 2:1 | X2 |
Peru – Primera Division | 01:00 UK | Sport Boys | 18 | 32 | 50 | Garcilaso | 3:1 | 2 |
Peru – Primera Division | 18:30 UK | U. San Martin | 41 | 32 | 27 | Ayacucho | 4:0 | 1X |
Peru – Primera Division | 21:00 UK | Alianza Lima | 55 | 27 | 18 | Comerciantes Unidos | 1:1 | 1 |
Peru – Primera Division | 23:15 UK | Sport Rosario | 37 | 34 | 29 | U. de Deportes | 1:1 | 1X |
Portugal – Primeira Liga | 16:00 UK | Feirense | 46 | 31 | 23 | Chaves | 1:2 | 1X |
Portugal – Primeira Liga | 16:00 UK | Tondela | 46 | 30 | 24 | Moreirense | 1:2 | X |
Portugal – Primeira Liga | 18:00 UK | Estoril | 23 | 27 | 50 | Sporting | 2:0 | 2 |
Portugal – Primeira Liga | 20:15 UK | Guimaraes | 49 | 30 | 21 | Ferreira | 3:2 | X |
Portugal – Segunda Liga | 11:15 UK | Academica | 48 | 28 | 24 | Santa Clara | 0:1 | 1 |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | Academico Viseu | 36 | 28 | 36 | Arouca | 1:3 | X |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | Varzim | 42 | 32 | 26 | Benfica B | 1:3 | 1X |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | U. Madeira | 38 | 31 | 31 | Gil Vicente | 0:0 | X |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | Real SC | 46 | 32 | 22 | Guimaraes B | 1:3 | 1X |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | FC Porto B | 36 | 31 | 33 | Leixoes | 2:1 | X |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | Braga B | 31 | 31 | 38 | Penafiel | 0:0 | X |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | Covilha | 55 | 27 | 18 | Oliveirense | 1:1 | 1 |
Portugal – Segunda Liga | 15:00 UK | CD Cova da Piedade | 44 | 31 | 25 | Sporting B | 3:1 | 1X |
Portugal – Segunda Liga | 16:00 UK | Famalicao | 34 | 32 | 34 | Nacional | 3:2 | X |
Romania – Liga 1 | 16:00 UK | FC Botosani | 60 | 25 | 15 | FC Juventus Bucuresti | 0:0 | 1 |
Romania – Liga 1 | 18:45 UK | Din. Bucuresti | 30 | 31 | 39 | CS U. Craiova | 2:2 | X |
South Africa – Premier League | 13:30 UK | Polokwane | 42 | 29 | 29 | Ajax Cape Town | 1:1 | 1 |
South Africa – Premier League | 13:30 UK | Chippa Utd. | 50 | 28 | 22 | Platinum Stars | 3:3 | 1 |
Spain – LaLiga | 11:00 UK | Getafe | 55 | 27 | 18 | Leganes | 0:0 | 1 |
Spain – LaLiga | 15:15 UK | Espanyol | 4 | 26 | 70 | Barcelona | 1:1 | 2 |
Spain – LaLiga | 17:30 UK | Girona | 41 | 31 | 28 | Ath Bilbao | 2:0 | 1X |
Spain – LaLiga | 19:45 UK | Atl. Madrid | 56 | 27 | 17 | Valencia | 1:0 | 1 |
Spain – LaLiga2 | 11:00 UK | Lugo | 39 | 29 | 32 | Albacete | 1:1 | X |
Spain – LaLiga2 | 15:00 UK | Sevilla FC B | 20 | 30 | 50 | Huesca | 0:1 | 2 |
Spain – LaLiga2 | 17:00 UK | Numancia | 57 | 27 | 16 | Reus Deportiu | 1:0 | 1 |
Spain – LaLiga2 | 17:00 UK | R. Oviedo | 36 | 30 | 34 | Gijon | 2:1 | X |
Spain – LaLiga2 | 19:00 UK | Cordoba | 44 | 30 | 26 | Barcelona B | 1:2 | X |
Switzerland – Challenge League | 15:00 UK | Winterthur | 33 | 34 | 33 | Rapperswil | 1:1 | X |
Switzerland – Super League | 15:00 UK | Basel | 63 | 29 | 8 | Lugano | 0:1 | 1 |
Switzerland – Super League | 15:00 UK | Sion | 28 | 34 | 38 | Grasshoppers | 1:3 | X2 |
Switzerland – Super League | 15:00 UK | Zurich | 42 | 31 | 27 | Thun | 2:4 | 1X |
Turkey – Super Lig | 10:30 UK | Kasimpasa | 38 | 33 | 29 | Akhisar Genclik Spor | 2:0 | 1X |
Turkey – Super Lig | 10:30 UK | Osmanlispor | 30 | 32 | 38 | Kayserispor | 0:1 | X |
Turkey – Super Lig | 13:00 UK | Konyaspor | 27 | 32 | 41 | Basaksehir | 1:1 | X2 |
Turkey – Super Lig | 16:00 UK | Sivasspor | 14 | 33 | 53 | Galatasaray | 2:1 | 2 |
Turkey – TFF 1. Lig | 10:00 UK | Adana Demirspor | 41 | 30 | 29 | Samsunspor | 1:1 | X |
Turkey – TFF 1. Lig | 10:00 UK | Ankaragucu | 39 | 29 | 32 | Elazigspor | 0:0 | X |
Turkey – TFF 1. Lig | 12:30 UK | Denizlispor | 24 | 33 | 43 | Eskisehirspor | 0:2 | X2 |
Turkey – TFF 1. Lig | 15:00 UK | Giresunspor | 43 | 29 | 28 | Istanbulspor AS | 0:1 | 1 |
Uruguay – Primera Division | 20:00 UK | CA Cerro | 32 | 33 | 35 | Liverpool M. | 1:1 | X |
Uruguay – Primera Division | 20:00 UK | Progreso | 23 | 30 | 47 | Danubio | 1:1 | X |
Uruguay – Primera Division | 22:30 UK | Defensor Sp. | 47 | 31 | 22 | Atenas | 3:0 | 1X |
Uruguay – Primera Division | 22:30 UK | Racing Montevideo | 22 | 31 | 47 | Penarol | 0:2 | X2 |
World – Club Friendly | 12:00 UK | Hacken (Swe) | 30 | 36 | 34 | FC Astana (Kaz) | 2:0 | X |
World – Club Friendly | 12:00 UK | Luch Minsk (Blr) | 19 | 39 | 42 | Trakai (Ltu) | 0:3 | X2 |
World – Club Friendly | 12:00 UK | Lech Poznan (Pol) | 46 | 35 | 19 | Tychy (Pol) | 2:0 | 1X |
World – Club Friendly | 14:00 UK | Zenit Petersburg (Rus) | 53 | 31 | 16 | Slovan Bratislava (Svk) | 0:0 | 1 |
World – Club Friendly | 14:00 UK | Flora (Est) | 41 | 38 | 21 | Spartaks (Lat) | 2:0 | 1X |
World – Club Friendly | 14:00 UK | Skeid (Nor) | 43 | 36 | 21 | Moss (Nor) | 3:3 | 1X |
World – Club Friendly | 15:00 UK | Ried (Aut) | 21 | 33 | 46 | Plzen (Cze) | 0:0 | X2 |
World – Club Friendly | 15:00 UK | Nest-Sotra (Nor) | 24 | 37 | 39 | Floro (Nor) | 1:1 | X2 |