Argentina – Primera B Nacional | 00:00 UK | Atletico Parana | 35 | 26 | 39 | Gimnasia Jujuy | 0:1 | X |
Argentina – Primera B Nacional | 00:00 UK | Central Cordoba | 38 | 27 | 35 | Boca Unidos | 1:1 | X |
Argentina – Primera B Nacional | 01:05 UK | Crucero del Norte | 18 | 27 | 55 | Chacarita Juniors | 2:0 | 2 |
Argentina – Primera B Nacional | 19:05 UK | Villa Dalmine | 42 | 28 | 30 | Nueva Chicago | 2:3 | X |
Argentina – Primera B Nacional | 19:30 UK | All Boys | 50 | 28 | 22 | Flandria | 0:0 | 1 |
Argentina – Primera B Nacional | 19:35 UK | Ferro | 43 | 28 | 29 | Santamarina | 1:0 | 1 |
Argentina – Primera B Nacional | 21:00 UK | Sportivo Estudiantes | 46 | 28 | 26 | Instituto | 1:0 | 1 |
Argentina – Primera B Nacional | 21:05 UK | Douglas Haig | 34 | 28 | 38 | Argentinos Jrs | 0:1 | X |
Argentina – Primera Division | 01:15 UK | Lanus | 57 | 27 | 16 | San Martin S.J. | 0:0 | 1 |
Argentina – Primera Division | 15:00 UK | Newells Old Boys | 39 | 28 | 33 | Estudiantes L.P. | 0:0 | X |
Argentina – Primera Division | 20:00 UK | Belgrano | 41 | 28 | 31 | Talleres Cordoba | 1:1 | X |
Argentina – Primera Division | 22:00 UK | Independiente | 64 | 26 | 10 | Atl. Rafaela | 1:1 | 1 |
Argentina – Primera Division | 23:00 UK | Olimpo Bahia Blanca | 46 | 29 | 25 | Velez Sarsfield | 0:1 | 1 |
Australia – A-League | 08:35 UK | Sydney FC | 51 | 29 | 20 | Newcastle Jets | 2:0 | 1 |
Australia – A-League | 10:50 UK | Adelaide United | 32 | 35 | 33 | WS Wanderers | 2:2 | X |
Australia – NPL NSW | 09:30 UK | Sutherland Sharks | 18 | 35 | 47 | Rockdale City Suns | 0:2 | X2 |
Australia – NPL NSW | 10:00 UK | Blacktown City | 65 | 31 | 4 | Parramatta Eagles | 2:2 | 1 |
Australia – NPL Tasmania | 03:30 UK | Northern Rangers | 4 | 31 | 65 | Hobart Zebras | 1:1 | 2 |
Australia – NPL Tasmania | 05:00 UK | Kingborough Lions | 28 | 46 | 26 | Clarence Utd. | 2:2 | X |
Australia – NPL Tasmania | 05:30 UK | Devonport | 20 | 46 | 34 | South Hobart | 2:0 | X2 |
Australia – NPL Tasmania | 07:30 UK | Launceston | 5 | 35 | 60 | Olympia Warriors | 0:3 | 2 |
Australia – NPL Victoria | 06:00 UK | Avondale FC | 36 | 37 | 27 | Pascoe Vale | 2:1 | 1X |
Australia – NPL Victoria | 06:00 UK | North Geelong | 23 | 38 | 39 | Oakleigh Cannons | 1:1 | X2 |
Australia – NPL Victoria | 06:00 UK | St Albans | 24 | 34 | 42 | Green Gully | 0:1 | X2 |
Australia – NPL Victoria | 07:00 UK | Port Melbourne Sharks | 10 | 36 | 54 | Bentleigh Greens | 3:0 | 2 |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Armadale | 7 | 35 | 58 | Floreat Athena | 3:0 | 2 |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Balcatta | 24 | 35 | 41 | Perth SC | 0:0 | X2 |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Bayswater | 40 | 41 | 19 | ECU Joondalup | 2:2 | 1X |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Cockburn City | 21 | 40 | 39 | Sorrento | 1:1 | X2 |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Inglewood Utd | 36 | 38 | 26 | Perth Glory U21 | 1:1 | 1X |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Joondalup United | 20 | 42 | 38 | Stirling Lions | 0:0 | X2 |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Subiaco | 31 | 42 | 27 | Mandurah City | 2:2 | 1X |
Austria – Tipico Bundesliga | 15:00 UK | AC Wolfsberger | 10 | 26 | 64 | Salzburg | 0:2 | 2 |
Austria – Tipico Bundesliga | 17:30 UK | Admira | 53 | 32 | 15 | St. Polten | 2:0 | 1 |
Austria – Tipico Bundesliga | 17:30 UK | Rapid Vienna | 59 | 29 | 12 | Altach | 3:0 | 1 |
Austria – Tipico Bundesliga | 17:30 UK | Sturm Graz | 53 | 30 | 17 | Ried | 1:0 | 1 |
Belarus – Vysshaya Liga | 13:30 UK | Zhodino | 36 | 31 | 33 | Din. Minsk | 1:0 | X |
Belarus – Vysshaya Liga | 14:00 UK | Neman | 42 | 31 | 27 | Slutsk | 2:1 | 1X |
Belarus – Vysshaya Liga | 15:00 UK | FC Minsk | 22 | 31 | 47 | Shakhtyor Soligorsk | 0:1 | X2 |
Belarus – Vysshaya Liga | 16:00 UK | FC Gomel | 30 | 31 | 39 | Slavia Mozyr | 2:0 | X |
Belarus – Vysshaya Liga | 16:30 UK | Gorodeja | 44 | 30 | 26 | Isloch Minsk | 2:0 | X |
Belarus – Vysshaya Liga | 17:00 UK | Brest | 34 | 30 | 36 | BATE | 1:1 | X |
Belgium – Jupiler League | 17:00 UK | Waasland-Beveren | 27 | 32 | 41 | KV Mechelen | 1:2 | X2 |
Belgium – Jupiler League | 19:00 UK | Eupen | 44 | 32 | 24 | Lokeren | 3:3 | 1X |
Belgium – Jupiler League | 19:00 UK | KSV Roeselare | 27 | 32 | 41 | Mouscron | 3:5 | X2 |
Belgium – Jupiler League | 19:30 UK | St. Truiden | 45 | 31 | 24 | Lierse | 2:1 | 1X |
Bolivia – Liga de Futbol Prof | 22:15 UK | Real Potosi | 51 | 31 | 18 | Guabira | 2:0 | 1 |
Brazil – Campeonato Brasiliense | 19:30 UK | Brasiliense | 57 | 30 | 13 | Real FC | 1:2 | 1 |
Brazil – Campeonato Catarinense | 20:00 UK | Avai | 70 | 26 | 4 | Almirante Barroso | 0:1 | 1 |
Brazil – Campeonato Catarinense | 20:00 UK | Brusque | 58 | 31 | 11 | Inter de Lages | 2:1 | 1 |
Brazil – Campeonato Catarinense | 20:00 UK | Chapecoense-SC | 38 | 32 | 30 | Joinville | 2:0 | X |
Brazil – Campeonato Catarinense | 20:00 UK | Metropolitano | 35 | 35 | 30 | Criciuma | 2:2 | X |
Brazil – Campeonato Catarinense | 20:00 UK | Tubarao | 32 | 34 | 34 | Figueirense | 0:0 | X |
Brazil – Campeonato Gaucho | 23:00 UK | Internacional | 59 | 25 | 16 | SER Caxias | 1:0 | 1 |
Brazil – Campeonato Paulista | 19:00 UK | Ituano | 51 | 32 | 17 | Ferroviaria | 0:3 | 1 |
Brazil – Campeonato Paulista | 19:00 UK | Mirassol | 34 | 32 | 34 | Red Bull Brasil | 3:1 | X |
Brazil – Campeonato Paulista | 19:00 UK | Santo Andre | 39 | 34 | 27 | Sao Bento | 1:1 | 1X |
Brazil – Campeonato Pernambucano | 22:30 UK | Santa Cruz | 38 | 31 | 31 | Salgueiro | 1:0 | X |
Brazil – Copa Verde | 22:00 UK | CA Rondoniense | 25 | 32 | 43 | Luverdense | 1:2 | X2 |
Brazil – Copa Verde | 23:30 UK | Santos AP | 22 | 31 | 47 | Paysandu PA | 1:1 | X2 |
Bulgaria – Parva Liga | 12:15 UK | Montana | 15 | 27 | 58 | Slavia Sofia | 3:4 | 2 |
Bulgaria – Parva Liga | 14:30 UK | Dunav Ruse | 52 | 31 | 17 | Cherno More | 1:0 | 1 |
Chile – Primera Division | 16:00 UK | Deportes Iquique | 40 | 33 | 27 | Huachipato | 1:2 | 1X |
Chile – Primera Division | 19:30 UK | Colo Colo | 54 | 30 | 16 | U. De Concepcion | 3:0 | 1 |
Chile – Primera Division | 22:00 UK | O’Higgins | 49 | 32 | 19 | Everton | 1:0 | 1X |
China – Super League | 08:00 UK | Changchun Yatai | 40 | 31 | 29 | Shanghai Shenhua | 2:3 | 1X |
China – Super League | 12:35 UK | Henan Jianye | 25 | 30 | 45 | Jiangsu Suning | 1:1 | X |
China – Super League | 12:35 UK | Shandong Luneng | 47 | 30 | 23 | Beijing Guoan | 1:0 | X |
China – Super League | 12:35 UK | Tianjin Quanjian | 32 | 32 | 36 | Shanghai SIPG | 1:1 | X |
Colombia – Liga Aguila | 21:15 UK | Jaguares de Cordoba | 55 | 29 | 16 | Cortulua | 2:1 | 1 |
Colombia – Liga Aguila | 23:30 UK | Deportes Tolima | 48 | 31 | 21 | Dep. Cali | 2:2 | 1X |
Croatia – 1. HNL | 14:00 UK | Rijeka | 84 | 15 | 1 | RNK Split | 2:0 | 1 |
Croatia – 1. HNL | 16:00 UK | Zapresic | 39 | 29 | 32 | Belupo | 1:1 | X |
Croatia – 1. HNL | 18:00 UK | Osijek | 56 | 26 | 18 | Istra 1961 | 2:0 | 1 |
Czech Republic – 1. Liga | 14:00 UK | Brno | 50 | 31 | 19 | Jablonec | 2:0 | 1 |
Czech Republic – 1. Liga | 16:00 UK | Pribram | 44 | 31 | 25 | Karvina | 4:2 | 1X |
Czech Republic – 1. Liga | 16:00 UK | Zlin | 48 | 30 | 22 | Teplice | 0:2 | X |
Czech Republic – 1. Liga | 16:30 UK | Mlada Boleslav | 49 | 27 | 24 | Bohemians 1905 | 1:1 | 1 |
Czech Republic – 1. Liga | 19:15 UK | Jihlava | 25 | 31 | 44 | Sparta Prague | 1:0 | X2 |
Czech Republic – Division 2 | 09:15 UK | Sokolov | 45 | 32 | 23 | Vitkovice | 1:1 | 1X |
Czech Republic – Division 2 | 15:30 UK | Frydek-Mistek | 30 | 33 | 37 | Ceske Budejovice | 0:2 | X |
Czech Republic – Division 2 | 15:30 UK | Vlasim | 69 | 25 | 6 | Prostejov | 4:0 | 1 |
Denmark – Superliga | 17:00 UK | Esbjerg | 47 | 32 | 21 | Horsens | 0:1 | 1X |
Ecuador – Serie A | 18:00 UK | Dep. Cuenca | 40 | 31 | 29 | U. Catolica | 2:2 | 1X |
Ecuador – Serie A | 22:00 UK | CD Clan Juvenil | 34 | 31 | 35 | Delfin | 0:1 | X |
Egypt – Premier League | 15:00 UK | Petrojet | 53 | 26 | 21 | Al Ittihad | 0:1 | 1 |
England – Championship | 15:00 UK | Aston Villa | 58 | 30 | 12 | Reading | 1:3 | 1 |
England – League One | 12:30 UK | Oldham | 33 | 31 | 36 | Bolton | 1:0 | X |
England – Premier League | 12:30 UK | Tottenham | 54 | 28 | 18 | Bournemouth | 4:0 | 1 |
England – Premier League | 15:00 UK | Crystal Palace | 45 | 31 | 24 | Leicester | 2:2 | 1X |
England – Premier League | 15:00 UK | Everton | 61 | 27 | 12 | Burnley | 3:1 | 1 |
England – Premier League | 15:00 UK | Stoke City | 39 | 31 | 30 | Hull City | 3:1 | X |
England – Premier League | 15:00 UK | Sunderland | 34 | 32 | 34 | West Ham | 2:2 | X |
England – Premier League | 15:00 UK | Watford | 31 | 31 | 38 | Swansea | 1:0 | X |
England – Premier League | 17:30 UK | Southampton | 25 | 33 | 42 | Manchester City | 0:3 | X2 |
Finland – Veikkausliiga | 13:00 UK | SJK | 44 | 28 | 28 | Ilves | 1:2 | 1 |
Finland – Veikkausliiga | 14:00 UK | HIFK | 57 | 27 | 16 | JJK Jyvaskyla | 0:0 | 1 |
Finland – Veikkausliiga | 14:00 UK | Mariehamn | 29 | 28 | 43 | HJK | 1:1 | 2 |
France – Ligue 1 | 16:00 UK | Nice | 51 | 28 | 21 | Nancy | 3:1 | 1 |
France – Ligue 1 | 19:00 UK | Guingamp | 44 | 31 | 25 | Toulouse | 2:1 | 1X |
France – Ligue 1 | 19:00 UK | Metz | 37 | 31 | 32 | Caen | 2:2 | X |
France – Ligue 1 | 19:00 UK | Montpellier | 37 | 33 | 30 | Lorient | 2:0 | X |
France – Ligue 1 | 19:00 UK | Rennes | 34 | 29 | 37 | Lille | 2:0 | X |
France – Ligue 1 | 20:00 UK | Monaco | 70 | 28 | 2 | Dijon | 2:1 | 1 |
France – Ligue 2 | 14:00 UK | Lens | 60 | 27 | 13 | Auxerre | 0:1 | 1 |
France – National | 14:00 UK | Lyon Duchere | 44 | 30 | 26 | Consolat | 1:1 | X |
Germany – 2. Bundesliga | 12:00 UK | Hannover | 45 | 31 | 24 | Braunschweig | 1:0 | 1X |
Germany – 2. Bundesliga | 12:00 UK | Nurnberg | 42 | 31 | 27 | Aue | 2:1 | 1X |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Aalen | 49 | 30 | 21 | Paderborn | 4:0 | X |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Chemnitzer | 52 | 29 | 19 | Wehen | 4:2 | 1 |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Erfurt | 25 | 29 | 46 | Holstein Kiel | 1:1 | 2 |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Hallescher | 40 | 30 | 30 | Duisburg | 1:1 | X |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Hansa Rostock | 39 | 31 | 30 | Magdeburg | 1:1 | X |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Lotte | 48 | 32 | 20 | Zwickau | 2:1 | 1X |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Preussen Munster | 39 | 31 | 30 | Fortuna Koln | 4:2 | X |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Regensburg | 54 | 29 | 17 | SV Werder Bremen II | 3:1 | 1 |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Sonnenhof Grossaspach | 50 | 30 | 20 | Mainz II | 2:1 | 1 |
Germany – Bundesliga | 14:30 UK | 1. FSV Mainz 05 | 33 | 31 | 36 | Hertha Berlin | 1:0 | X |
Germany – Bundesliga | 14:30 UK | Dortmund | 59 | 28 | 13 | Eintracht Frankfurt | 3:1 | 1 |
Germany – Bundesliga | 14:30 UK | FC Augsburg | 38 | 31 | 31 | FC Koln | 2:1 | X |
Germany – Bundesliga | 14:30 UK | Hoffenheim | 44 | 32 | 24 | B. Monchengladbach | 5:3 | 1X |
Germany – Bundesliga | 14:30 UK | RB Leipzig | 55 | 27 | 18 | SC Freiburg | 4:0 | 1 |
Germany – Bundesliga | 14:30 UK | Wolfsburg | 35 | 31 | 34 | Ingolstadt | 3:0 | X |
Germany – Bundesliga | 17:30 UK | Bayer Leverkusen | 24 | 32 | 44 | Bayern Munich | 0:0 | X2 |
Hungary – OTP Bank Liga | 17:00 UK | Haladas | 35 | 32 | 33 | DVTK | 2:0 | X |
Hungary – OTP Bank Liga | 17:00 UK | Honved | 54 | 31 | 15 | Paks | 2:0 | 1 |
Hungary – OTP Bank Liga | 17:00 UK | Ujpest | 48 | 27 | 25 | Gyirmot SE | 2:2 | 1 |
Hungary – OTP Bank Liga | 17:00 UK | Videoton | 60 | 29 | 11 | Mezokovesd-Zsory | 1:1 | 1 |
Hungary – OTP Bank Liga | 17:30 UK | Debrecen | 43 | 30 | 27 | MTK Budapest | 0:0 | X |
Hungary – OTP Bank Liga | 19:30 UK | Ferencvaros | 48 | 31 | 21 | Vasas | 1:2 | 1X |
Iran – Persian Gulf Pro League | 13:30 UK | Sazi Tabriz | 20 | 24 | 56 | Persepolis | 0:2 | 2 |
Iran – Persian Gulf Pro League | 14:00 UK | Paykan | 40 | 26 | 34 | Zob Ahan | 1:2 | X |
Iran – Persian Gulf Pro League | 14:30 UK | Esteghlal Khuzestan | 47 | 27 | 26 | Saipa | 0:0 | 1 |
Iran – Persian Gulf Pro League | 15:30 UK | Esteghlal TEH | 59 | 26 | 15 | Saba Qom | 2:1 | 1 |
Ireland – Division 1 | 19:30 UK | Longford | 36 | 31 | 33 | Shelbourne | 3:1 | X |
Ireland – Premier Division | 18:30 UK | Limerick | 44 | 31 | 25 | Drogheda | 3:0 | 1X |
Israel – Ligat ha’Al | 16:00 UK | Maccabi Haifa | 50 | 29 | 21 | Sakhnin | 0:1 | 1 |
Israel – Ligat ha’Al | 18:30 UK | Maccabi Tel Aviv | 52 | 26 | 22 | Maccabi Petah Tikva | 2:0 | 1 |
Italy – Lega Pro – Group B | 13:30 UK | Modena | 29 | 30 | 41 | Sambenedettese | 2:1 | X |
Italy – Lega Pro – Group B | 15:30 UK | Ancona | 23 | 31 | 46 | FeralpiSalo | 1:1 | X2 |
Italy – Lega Pro – Group B | 15:30 UK | Lumezzane | 36 | 29 | 35 | AlbinoLeffe | 1:1 | X |
Italy – Lega Pro – Group B | 15:30 UK | Santarcangelo | 36 | 30 | 34 | Mantova | 1:2 | X |
Italy – Lega Pro – Group B | 15:30 UK | Sudtirol | 31 | 29 | 40 | Maceratese | 1:0 | X |
Italy – Lega Pro – Group B | 15:30 UK | Teramo | 48 | 29 | 23 | Forli | 0:0 | 1 |
Italy – Lega Pro – Group B | 15:30 UK | Venezia | 74 | 20 | 6 | Fano | 1:1 | 1 |
Italy – Lega Pro – Group B | 17:30 UK | Bassano | 32 | 32 | 36 | Parma | 1:0 | X |
Italy – Lega Pro – Group B | 17:30 UK | Pordenone | 39 | 30 | 31 | Padova | 1:0 | X |
Italy – Lega Pro – Group C | 13:30 UK | Akragas | 36 | 29 | 35 | Casertana | 1:0 | X |
Italy – Lega Pro – Group C | 13:30 UK | Andria | 36 | 29 | 35 | Fondi | 0:1 | X |
Italy – Lega Pro – Group C | 13:30 UK | Foggia | 59 | 23 | 18 | Reggina 1914 | 1:0 | 1 |
Italy – Lega Pro – Group C | 13:30 UK | Matera | 30 | 31 | 39 | Lecce | 1:1 | X |
Italy – Lega Pro – Group C | 13:30 UK | Messina | 50 | 30 | 20 | Melfi | 3:4 | 1 |
Italy – Lega Pro – Group C | 13:30 UK | Paganese | 47 | 30 | 23 | Vibonese | 1:1 | X |
Italy – Lega Pro – Group C | 13:30 UK | Taranto | 31 | 30 | 39 | Monopoli | 0:1 | X |
Italy – Lega Pro – Group C | 13:30 UK | Virtus Francavilla | 40 | 31 | 29 | Juve Stabia | 1:1 | 1X |
Italy – Lega Pro – Group C | 15:30 UK | Catanzaro | 33 | 31 | 36 | Siracusa | 1:0 | X |
Italy – Lega Pro – Group C | 17:30 UK | Catania | 47 | 30 | 23 | Cosenza | 0:2 | X |
Italy – Serie A | 11:30 UK | Inter | 39 | 33 | 28 | AC Milan | 2:2 | 1X |
Italy – Serie A | 14:00 UK | AS Roma | 57 | 31 | 12 | Atalanta | 1:1 | 1 |
Italy – Serie A | 14:00 UK | Cagliari | 43 | 32 | 25 | Chievo | 4:0 | 1X |
Italy – Serie A | 14:00 UK | Fiorentina | 64 | 26 | 10 | Empoli | 1:2 | 1 |
Italy – Serie A | 14:00 UK | Genoa | 21 | 30 | 49 | Lazio | 2:2 | X |
Italy – Serie A | 14:00 UK | Palermo | 45 | 31 | 24 | Bologna | 0:0 | 1X |
Italy – Serie A | 14:00 UK | Pescara | 16 | 28 | 56 | Juventus | 0:2 | 2 |
Italy – Serie A | 14:00 UK | Torino | 46 | 31 | 23 | Crotone | 1:1 | 1X |
Italy – Serie A | 17:00 UK | Sassuolo | 38 | 33 | 29 | Sampdoria | 2:1 | 1X |
Italy – Serie A | 19:45 UK | Napoli | 61 | 26 | 13 | Udinese | 3:0 | 1 |
Japan – J-League Division 2 | 06:00 UK | Montedio Yamagata | 38 | 29 | 33 | Verdy | 1:0 | X |
Japan – J-League Division 2 | 06:00 UK | Oita | 36 | 29 | 35 | Kanazawa | 1:0 | X |
Japan – J-League Division 2 | 06:00 UK | Renofa Yamaguchi | 41 | 30 | 29 | Chiba | 0:1 | X |
Japan – J-League Division 2 | 06:00 UK | Tokushima | 25 | 30 | 45 | Nagoya | 2:2 | X |
Japan – J-League Division 2 | 07:00 UK | Kusatsu | 34 | 30 | 36 | Mito | 0:1 | X |
Japan – J-League Division 2 | 07:00 UK | Kyoto | 39 | 29 | 32 | Ehime | 3:2 | X |
Japan – J-League Division 2 | 07:00 UK | Machida | 41 | 29 | 30 | Yokohama | 1:0 | X |
Japan – J-League Division 2 | 08:00 UK | Shonan | 55 | 29 | 16 | Gifu | 3:3 | 1 |
Japan – J-League Division 2 | 11:00 UK | V-Varen Nagasaki | 39 | 29 | 32 | Avispa Fukuoka | 0:1 | X |
Mexico – Liga de Ascenso | 01:00 UK | UAEM Potros | 63 | 27 | 10 | Cafetaleros de Tapachula | 0:0 | 1 |
Mexico – Liga de Ascenso | 03:00 UK | Alebrijes Oaxaca | 53 | 31 | 16 | Zacatepec Siglo | 1:0 | 1 |
Mexico – Liga de Ascenso | 03:30 UK | Coras | 38 | 30 | 32 | Zacatecas Mineros | 0:1 | X |
Mexico – Liga de Ascenso | 04:36 UK | Cimarrones de Sonora | 54 | 29 | 17 | Venados | 0:0 | 1 |
Mexico – Liga de Ascenso | 23:00 UK | Lobos BUAP | 53 | 30 | 17 | Leones Negros | 2:1 | 1 |
Mexico – Primera Division | 23:00 UK | Chiapas | 37 | 31 | 32 | Club Tijuana | 1:2 | X |
Netherlands – Eredivisie | 17:30 UK | Roda | 44 | 33 | 23 | Sparta Rotterdam | 3:1 | 1X |
Netherlands – Eredivisie | 18:45 UK | Den Haag | 16 | 26 | 58 | PSV | 1:1 | 2 |
Netherlands – Eredivisie | 18:45 UK | Excelsior | 20 | 32 | 48 | Vitesse | 1:0 | X2 |
Netherlands – Eredivisie | 19:45 UK | Twente | 56 | 30 | 14 | Nijmegen | 3:0 | 1 |
Northern Ireland – NIFL Premiership | 15:00 UK | Ballymena | 26 | 32 | 42 | Linfield | 0:2 | X2 |
Northern Ireland – NIFL Premiership | 15:00 UK | C. Rangers | 25 | 34 | 41 | Ards | 2:2 | X2 |
Northern Ireland – NIFL Premiership | 15:00 UK | Cliftonville | 13 | 33 | 54 | Crusaders | 2:3 | 2 |
Northern Ireland – NIFL Premiership | 15:00 UK | Coleraine | 58 | 31 | 11 | Glenavon | 1:1 | 1 |
Northern Ireland – NIFL Premiership | 15:00 UK | Dungannon | 27 | 34 | 39 | Glentoran | 2:1 | X2 |
Paraguay – Primera Division | 22:00 UK | Independiente | 33 | 31 | 36 | Sol de America | 0:0 | X |
Paraguay – Primera Division | 22:00 UK | Sp. Luqueno | 49 | 31 | 20 | Diaz | 2:1 | 1X |
Peru – Primera Division | 21:30 UK | U. San Martin | 56 | 28 | 16 | AD Cantolao | 1:2 | 1 |
Peru – Primera Division | 23:45 UK | Sport Rosario | 57 | 30 | 13 | Union Comercio | 0:0 | 1 |
Poland – Division 1 | 11:00 UK | Olsztyn | 50 | 31 | 19 | Stal Mielec | 0:4 | 1 |
Poland – Division 1 | 12:00 UK | Suwalki | 37 | 31 | 32 | Sandecja Nowy S. | 0:1 | X |
Poland – Division 1 | 15:00 UK | Chojniczanka | 47 | 29 | 24 | Tychy | 1:4 | 1 |
Poland – Division 1 | 15:00 UK | Chrobry Glogow | 35 | 31 | 34 | Pogon Siedlce | 2:0 | X |
Poland – Division 1 | 15:00 UK | Drutex-Bytovia | 25 | 31 | 44 | Gornik Z. | 0:1 | X2 |
Poland – Division 1 | 15:00 UK | Pruszkow | 44 | 32 | 24 | Wisla Pulawy | 0:3 | 1X |
Poland – Division 1 | 16:45 UK | Zaglebie Sosnowiec | 43 | 32 | 25 | Podbeskidzie | 0:0 | 1X |
Poland – Division 1 | 18:00 UK | Ol. Grudziadz | 53 | 27 | 20 | Kluczbork | 2:0 | 1 |
Poland – Ekstraklasa | 14:30 UK | Ruch | 25 | 31 | 44 | Pogon Szczecin | 1:2 | X2 |
Poland – Ekstraklasa | 14:30 UK | Slask Wroclaw | 50 | 29 | 21 | Leczna | 2:2 | 1 |
Poland – Ekstraklasa | 17:00 UK | Jagiellonia | 55 | 31 | 14 | Cracovia | 0:0 | 1 |
Poland – Ekstraklasa | 19:30 UK | Plock | 27 | 31 | 42 | Lech Poznan | 0:3 | X2 |
Portugal – Primeira Liga | 16:00 UK | Arouca | 44 | 29 | 27 | Feirense | 2:0 | 1 |
Portugal – Primeira Liga | 16:00 UK | Chaves | 30 | 30 | 40 | Guimaraes | 2:3 | X |
Portugal – Primeira Liga | 18:15 UK | Tondela | 32 | 29 | 39 | Rio Ave | 2:1 | X |
Portugal – Primeira Liga | 20:30 UK | Braga | 23 | 26 | 51 | FC Porto | 1:1 | 2 |
Portugal – Segunda Liga | 11:15 UK | Varzim | 50 | 30 | 20 | FC Porto B | 0:1 | 1 |
Portugal – Segunda Liga | 16:00 UK | Academico Viseu | 33 | 31 | 36 | Penafiel | 1:2 | X |
Portugal – Segunda Liga | 16:00 UK | Aves | 46 | 27 | 27 | Covilha | 2:1 | 1 |
Portugal – Segunda Liga | 16:00 UK | Benfica B | 35 | 31 | 34 | Famalicao | 2:0 | X |
Portugal – Segunda Liga | 16:00 UK | Braga B | 38 | 30 | 32 | Portimonense | 2:1 | X |
Portugal – Segunda Liga | 16:00 UK | CD Cova da Piedade | 45 | 29 | 26 | AD Fafe | 3:1 | 1 |
Portugal – Segunda Liga | 16:00 UK | Freamunde | 33 | 28 | 39 | Santa Clara | 1:0 | X |
Portugal – Segunda Liga | 16:00 UK | Gil Vicente | 48 | 31 | 21 | Guimaraes B | 2:0 | 1X |
Portugal – Segunda Liga | 16:00 UK | Sporting B | 53 | 31 | 16 | U. Madeira | 2:0 | 1 |
Portugal – Segunda Liga | 16:00 UK | Vizela | 48 | 29 | 23 | Olhanense | 1:1 | 1 |
Romania – Liga 1 | 13:30 UK | Targu Mures | 39 | 29 | 32 | Poli Timisoara | 0:0 | X |
Romania – Liga 1 | 18:00 UK | CS U. Craiova | 34 | 31 | 35 | Astra | 1:3 | X |
Russia – Premier League | 10:00 UK | Amkar | 49 | 25 | 26 | Ufa | 1:1 | 1 |
Russia – Premier League | 12:30 UK | CSKA Moscow | 55 | 27 | 18 | FK Rostov | 0:0 | 1 |
Russia – Premier League | 15:00 UK | FK Anzi Makhackala | 43 | 26 | 31 | FK Krylya Sovetov Samara | 1:3 | X |
Russia – Premier League | 17:30 UK | Rubin Kazan | 35 | 30 | 35 | Krasnodar | 0:1 | X |
Scotland – Championship | 15:00 UK | Dumbarton | 25 | 33 | 42 | Dunfermline | 0:2 | X2 |
Scotland – Championship | 15:00 UK | Falkirk | 47 | 31 | 22 | St. Mirren | 2:2 | 1X |
Scotland – Championship | 15:00 UK | Hibernian | 62 | 27 | 11 | Queen of South | 3:0 | 1 |
Scotland – Championship | 15:00 UK | Raith | 21 | 31 | 48 | Morton | 2:0 | X2 |
Scotland – Championship | 17:15 UK | Ayr | 21 | 31 | 48 | Dundee Utd | 0:0 | X2 |
Scotland – League One | 15:00 UK | Alloa | 46 | 32 | 22 | Brechin | 6:1 | 1X |
Scotland – League One | 15:00 UK | East Fife | 40 | 33 | 27 | Peterhead | 1:2 | 1X |
Scotland – League One | 15:00 UK | Queen’s Park | 40 | 32 | 28 | Albion Rovers | 2:0 | 1X |
Scotland – League One | 15:00 UK | Stenhousemuir | 30 | 34 | 36 | Livingston | 0:1 | X |
Scotland – League One | 15:00 UK | Stranraer | 44 | 33 | 23 | Airdrieonians | 2:1 | 1X |
Scotland – League Two | 15:00 UK | Annan | 33 | 34 | 33 | Berwick | 2:1 | X |
Scotland – League Two | 15:00 UK | Arbroath | 44 | 30 | 26 | Edinburgh City | 0:1 | X |
Scotland – League Two | 15:00 UK | Clyde | 34 | 34 | 32 | Elgin City | 3:2 | X |
Scotland – League Two | 15:00 UK | Montrose | 33 | 33 | 34 | Forfar Athletic | 1:0 | X |
Scotland – League Two | 15:00 UK | Stirling | 33 | 34 | 33 | Cowdenbeath | 0:3 | X |
Scotland – Premiership | 15:00 UK | Dundee FC | 37 | 31 | 32 | Hamilton | 0:2 | X |
Scotland – Premiership | 15:00 UK | Motherwell | 37 | 32 | 31 | Inverness | 4:2 | X |
Scotland – Premiership | 15:00 UK | Rangers | 49 | 29 | 22 | Partick | 2:0 | 1 |
Scotland – Premiership | 15:00 UK | St Johnstone | 11 | 28 | 61 | Aberdeen | 1:2 | 2 |
Slovakia – Fortuna liga | 13:30 UK | Trencin | 51 | 30 | 19 | Dun. Streda | 0:1 | 1 |
Slovakia – Fortuna liga | 14:00 UK | Podbrezova | 56 | 29 | 15 | Michalovce | 1:4 | 1 |
Slovakia – Fortuna liga | 14:00 UK | Z. Moravce | 46 | 32 | 22 | Senica | 2:1 | 1X |
Slovenia – Prva liga | 17:00 UK | ND Gorica | 44 | 31 | 25 | Celje | 1:1 | 1X |
Slovenia – Prva liga | 19:15 UK | Rudar | 23 | 29 | 48 | Maribor | 0:1 | 2 |
South Africa – Premier League | 14:00 UK | Golden Arrows | 40 | 28 | 32 | Ajax Cape Town | 1:1 | X |
South Africa – Premier League | 17:00 UK | Kaizer Chiefs | 71 | 24 | 5 | Chippa Utd. | 1:0 | 1 |
South Africa – Premier League | 19:15 UK | Highlands | 29 | 30 | 41 | Orlando Pirates | 0:0 | X |
South Korea – K-League Classic | 07:00 UK | Incheon | 46 | 30 | 24 | Jeonnam | 1:3 | X |
South Korea – K-League Classic | 07:00 UK | Pohang | 45 | 30 | 25 | Daegu | 2:1 | X |
Spain – LaLiga | 12:00 UK | Dep. La Coruna | 35 | 31 | 34 | Malaga | 2:0 | X |
Spain – LaLiga | 15:15 UK | Gijon | 16 | 31 | 53 | Real Madrid | 2:3 | 2 |
Spain – LaLiga | 17:30 UK | Atl. Madrid | 75 | 22 | 3 | Osasuna | 3:0 | 1 |
Spain – LaLiga | 19:45 UK | Barcelona | 67 | 26 | 7 | Real Sociedad | 3:2 | 1 |
Spain – LaLiga2 | 15:00 UK | Elche | 51 | 29 | 20 | Numancia | 1:3 | 1 |
Spain – LaLiga2 | 17:00 UK | Gimnastic | 48 | 29 | 23 | Mirandes | 4:1 | 1 |
Spain – LaLiga2 | 17:00 UK | Tenerife | 45 | 29 | 26 | Girona | 3:3 | 1 |
Spain – LaLiga2 | 19:30 UK | Huesca | 36 | 29 | 35 | Cadiz CF | 1:1 | X |
Switzerland – Challenge League | 16:45 UK | Wil | 20 | 31 | 49 | Servette Geneve FC | 0:3 | X2 |
Switzerland – Challenge League | 16:45 UK | Winterthur | 35 | 34 | 31 | Le Mont | 4:1 | X |
Switzerland – Super League | 16:45 UK | Vaduz | 30 | 33 | 37 | Sion | 0:1 | X |
Switzerland – Super League | 19:00 UK | Lausanne | 18 | 32 | 50 | Basel | 0:4 | 2 |
Ukraine – Pari-Match League | 12:00 UK | Vorskla Poltava | 34 | 30 | 36 | Karpaty | 0:0 | X |
Ukraine – Pari-Match League | 15:00 UK | Dnipro | 38 | 28 | 34 | Stal Kamianske | 0:0 | X |
Ukraine – Pari-Match League | 15:00 UK | Olimpik Donetsk | 9 | 26 | 65 | Shakhtar Donetsk | 0:4 | 2 |
United Arab Emirates – UAE League | 15:00 UK | Al Wahda | 30 | 35 | 35 | Al Ahli Dubai | 1:2 | X |
United Arab Emirates – UAE League | 15:05 UK | Al Dhafra | 32 | 35 | 33 | Dibba Al Fujairah | 5:0 | X |
United Arab Emirates – UAE League | 17:45 UK | Al Wasl | 27 | 35 | 38 | Al Ain | 4:3 | X2 |
Uruguay – Primera Division | 20:00 UK | CA Cerro | 30 | 27 | 43 | Club Nacional | 1:3 | X |
Uruguay – Primera Division | 20:00 UK | Racing Montevideo | 52 | 30 | 18 | Juventud | 0:2 | 1 |
Uruguay – Primera Division | 20:00 UK | River Plate | 46 | 31 | 23 | Plaza Colonia | 3:1 | 1X |
Uruguay – Primera Division | 20:00 UK | Wanderers | 54 | 31 | 15 | Fenix | 0:2 | 1 |
USA – MLS | 00:00 UK | Philadelphia Union | 32 | 33 | 35 | New York City | 0:2 | X |
USA – MLS | 03:00 UK | Vancouver Whitecaps | 28 | 32 | 40 | Seattle Sounders | 2:1 | X2 |
USA – MLS | 04:00 UK | San Jose Earthquakes | 32 | 32 | 36 | FC Dallas | 1:1 | X |
USA – MLS | 18:00 UK | Montreal Impact | 36 | 34 | 30 | Atlanta United | 2:1 | X |
USA – MLS | 19:30 UK | Orlando City | 37 | 32 | 31 | Los Angeles Galaxy | 2:1 | X |
USA – MLS | 22:00 UK | Chicago Fire | 48 | 33 | 19 | New England Revolution | 3:0 | 1X |
Venezuela – Primera Division | 21:00 UK | Lara | 40 | 30 | 30 | Trujillanos | 1:1 | X |