Argentina – Primera Division | 01:15 UK | San Lorenzo | 56 | 24 | 20 | Temperley | 0:1 | 1 |
Argentina – Primera Division | 18:00 UK | Aldosivi | 23 | 30 | 47 | Newells Old Boys | 0:3 | X |
Argentina – Primera Division | 20:00 UK | Racing Club | 43 | 27 | 30 | Atl. Tucuman | 4:3 | X |
Argentina – Primera Division | 20:10 UK | Banfield | 61 | 25 | 14 | Quilmes | 2:0 | 1 |
Argentina – Primera Division | 20:15 UK | Defensa y Justicia | 43 | 29 | 28 | Lanus | 1:0 | 1 |
Argentina – Primera Division | 22:20 UK | Velez Sarsfield | 50 | 28 | 22 | Union de Santa Fe | 2:1 | 1 |
Australia – Brisbane Premier League | 08:00 UK | Peninsula | 32 | 42 | 26 | Souths | 1:0 | 1X |
Australia – Brisbane Premier League | 09:00 UK | Logan Lightning | 23 | 42 | 35 | Ipswich Knights | 5:0 | X2 |
Australia – Brisbane Premier League | 10:00 UK | Eastern Suburbs | 32 | 41 | 27 | Queensland Lions | 3:3 | 1X |
Australia – Brisbane Premier League | 10:00 UK | Grange Thistle | 5 | 34 | 61 | Holland Park Hawks | 1:4 | 2 |
Australia – Capital Territory | 08:30 UK | Belconnen United | 29 | 42 | 29 | Canberra FC | 2:4 | X |
Australia – NPL NSW | 10:00 UK | Bonnyrigg White Eagles | 43 | 36 | 21 | Sutherland Sharks | 2:3 | 1X |
Australia – NPL NSW | 10:00 UK | Parramatta Eagles | 7 | 35 | 58 | APIA Tigers | 1:3 | 2 |
Australia – NPL NSW | 10:45 UK | Sydney FC U21 | 21 | 36 | 43 | Sydney Utd | 0:4 | X2 |
Australia – NPL Queensland | 09:00 UK | Brisbane Strikers | 49 | 31 | 20 | Northern Fury | 7:1 | 1X |
Australia – NPL Queensland | 09:00 UK | Moreton Bay Utd | 39 | 36 | 25 | Brisbane City | 2:3 | 1X |
Australia – NPL Queensland | 09:30 UK | F.N.Q. Heat | 42 | 34 | 24 | Redlands | 3:1 | 1X |
Australia – NPL Queensland | 10:00 UK | Western Pride | 71 | 27 | 2 | Sunshine Coast | 9:3 | 1 |
Australia – NPL Queensland | 10:15 UK | Brisbane U21 | 29 | 37 | 34 | Gold Coast City | 1:4 | X2 |
Australia – NPL South Australian | 06:30 UK | Adelaide City | 64 | 31 | 5 | Cumberland Utd. | 2:1 | 1 |
Australia – NPL South Australian | 06:30 UK | Adelaide U21 | 13 | 33 | 54 | NE Metrostars | 4:1 | 2 |
Australia – NPL South Australian | 06:30 UK | Blue Eagles | 40 | 37 | 23 | West Adelaide | 2:2 | 1X |
Australia – NPL South Australian | 06:30 UK | Campbelltown City | 40 | 34 | 26 | West Torrens | 2:0 | 1X |
Australia – NPL South Australian | 06:30 UK | Para | 22 | 35 | 43 | Croydon Kings | 0:1 | X2 |
Australia – NPL Tasmania | 05:00 UK | Clarence Utd. | 16 | 39 | 45 | Devonport | 0:5 | X2 |
Australia – NPL Tasmania | 07:30 UK | Northern Rangers | 27 | 45 | 28 | Kingborough Lions | 0:1 | X |
Australia – NPL Victoria | 09:00 UK | Green Gully | 71 | 27 | 2 | North Geelong | 3:1 | 1 |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Balcatta | 25 | 36 | 39 | ECU Joondalup | 2:5 | X2 |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Bayswater | 48 | 34 | 18 | Perth Glory U21 | 2:1 | 1X |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Inglewood Utd | 41 | 34 | 25 | Armadale | 2:0 | 1X |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Mandurah City | 22 | 32 | 46 | Floreat Athena | 0:2 | X2 |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Perth SC | 54 | 32 | 14 | Subiaco | 2:1 | 1 |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Sorrento | 53 | 32 | 15 | Joondalup United | 1:2 | 1 |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Stirling Lions | 28 | 39 | 33 | Cockburn City | 2:0 | X2 |
Austria – Tipico Bundesliga | 15:00 UK | Sturm Graz | 60 | 29 | 11 | Mattersburg | 0:2 | 1 |
Austria – Tipico Bundesliga | 17:30 UK | Altach | 48 | 30 | 22 | Admira | 0:0 | X |
Austria – Tipico Bundesliga | 17:30 UK | Ried | 36 | 30 | 34 | AC Wolfsberger | 1:1 | X |
Austria – Tipico Bundesliga | 17:30 UK | St. Polten | 4 | 26 | 70 | Salzburg | 1:2 | 2 |
Belarus – Vysshaya Liga | 14:00 UK | Din. Minsk | 54 | 29 | 17 | Neman | 1:0 | 1 |
Belarus – Vysshaya Liga | 15:00 UK | Dnepr Mogilev | 57 | 28 | 15 | Naftan | 4:0 | 1 |
Belarus – Vysshaya Liga | 16:00 UK | Slutsk | 48 | 30 | 22 | Gorodeja | 1:1 | X |
Belarus – Vysshaya Liga | 17:30 UK | Shakhtyor Soligorsk | 32 | 30 | 38 | Brest | 3:0 | X |
Belgium – Jupiler League | 17:00 UK | Charleroi | 36 | 31 | 33 | Waregem | 2:0 | X |
Belgium – Jupiler League | 19:00 UK | Kortrijk | 38 | 32 | 30 | Eupen | 3:3 | X |
Belgium – Jupiler League | 19:00 UK | Lierse | 41 | 32 | 27 | Waasland-Beveren | 2:3 | 1X |
Belgium – Jupiler League | 19:00 UK | Lokeren | 48 | 31 | 21 | KSV Roeselare | 2:1 | 1X |
Belgium – Jupiler League | 19:00 UK | St. Truiden | 40 | 31 | 29 | St. Gilloise | 0:1 | 1X |
Belgium – Jupiler League | 19:30 UK | KV Mechelen | 38 | 32 | 30 | St. Liege | 1:0 | X |
Belgium – Proximus League | 16:00 UK | Tubize | 36 | 30 | 34 | Leuven | 1:0 | X |
Bolivia – Liga de Futbol Prof | 20:00 UK | Real Potosi | 36 | 34 | 30 | Wilstermann | 4:0 | X |
Bolivia – Liga de Futbol Prof | 22:15 UK | The Strongest | 65 | 28 | 7 | Guabira | 3:3 | 1 |
Brazil – Campeonato Baiano | 20:00 UK | Bahia | 58 | 36 | 6 | Fluminense de Feira | 1:0 | 1 |
Brazil – Campeonato Carioca | 23:00 UK | Fluminense | 28 | 30 | 42 | Vasco | 3:0 | X |
Brazil – Campeonato Cearense | 20:00 UK | Ceara | 67 | 26 | 7 | Guarani de Juazeiro | 1:0 | 1 |
Brazil – Campeonato Paraense | 20:00 UK | Paysandu PA | 63 | 29 | 8 | SAO Raimundo PA | 3:1 | 1 |
Brazil – Campeonato Paulista | 23:00 UK | Palmeiras | 62 | 26 | 12 | Ponte Preta | 1:0 | 1 |
Brazil – Campeonato Pernambucano | 23:00 UK | Salgueiro | 34 | 34 | 32 | Santa Cruz | 2:0 | X |
Brazil – Campeonato Potiguar | 23:30 UK | Globo | 37 | 33 | 30 | ABC | 0:1 | X |
Bulgaria – Parva Liga | 15:30 UK | Slavia Sofia | 37 | 33 | 30 | Botev Plovdiv | 0:3 | X |
Bulgaria – Parva Liga | 18:00 UK | Vereya | 55 | 31 | 14 | Montana | 1:0 | 1 |
Chile – Primera Division | 00:00 UK | U. Catolica | 47 | 29 | 24 | O’Higgins | 5:2 | 1 |
Chile – Primera Division | 16:00 UK | Deportes Iquique | 42 | 31 | 27 | U. Espanola | 2:2 | 1X |
Chile – Primera Division | 19:30 UK | U. De Chile | 51 | 26 | 23 | S. Wanderers | 2:0 | 1 |
Chile – Primera Division | 22:00 UK | Deportes Temuco | 43 | 32 | 25 | Antofagasta | 2:0 | 1X |
China – Super League | 08:30 UK | Tianjin Teda | 62 | 28 | 10 | Yanbian | 3:1 | 1 |
China – Super League | 12:35 UK | Guizhou Hengfeng Zhicheng F.C. | 24 | 31 | 45 | Shanghai Shenhua | 0:2 | X2 |
Colombia – Liga Aguila | 02:00 UK | Tigres | 42 | 29 | 29 | Jaguares de Cordoba | 2:1 | 1 |
Colombia – Liga Aguila | 20:00 UK | Patriotas | 49 | 27 | 24 | La Equidad | 1:1 | 1 |
Colombia – Liga Aguila | 22:00 UK | Once Caldas | 63 | 24 | 13 | Petrolera | 0:2 | 1 |
Croatia – 1. HNL | 14:00 UK | D. Zagreb | 69 | 25 | 6 | Hajduk Split | 0:2 | 1 |
Croatia – 1. HNL | 18:00 UK | Istra 1961 | 19 | 24 | 57 | Rijeka | 1:1 | 2 |
Cyprus – First Division | 14:00 UK | Ermis | 33 | 34 | 33 | Doxa | 1:5 | X |
Cyprus – First Division | 15:00 UK | Omonia | 22 | 31 | 47 | AEK Larnaca | 1:2 | X2 |
Cyprus – First Division | 16:00 UK | Achnas | 40 | 32 | 28 | Karmiotissa | 1:1 | 1X |
Cyprus – First Division | 17:00 UK | Aris | 40 | 35 | 25 | Nea Salamis | 1:1 | 1X |
Czech Republic – 1. Liga | 16:00 UK | Brno | 37 | 31 | 32 | Mlada Boleslav | 2:3 | X |
Czech Republic – 1. Liga | 16:00 UK | Hradec Kralove | 39 | 30 | 31 | Liberec | 0:1 | X |
Czech Republic – 1. Liga | 16:00 UK | Teplice | 62 | 26 | 12 | Karvina | 1:0 | 1 |
Czech Republic – 1. Liga | 16:30 UK | Bohemians 1905 | 45 | 29 | 26 | Zlin | 0:2 | 1 |
Czech Republic – Division 2 | 09:15 UK | Sokolov | 33 | 32 | 35 | Trinec | 1:0 | X |
Czech Republic – Division 2 | 11:15 UK | Vlasim | 57 | 30 | 13 | Varnsdorf | 1:0 | 1 |
Czech Republic – Division 2 | 16:00 UK | Frydek-Mistek | 39 | 30 | 31 | FK Pardubice | 0:0 | X |
Czech Republic – Division 2 | 16:00 UK | Usti nad Labem | 75 | 24 | 1 | Prostejov | 3:0 | 1 |
Czech Republic – Division 2 | 17:00 UK | Sigma Olomouc | 49 | 29 | 22 | Vitkovice | 1:0 | 1 |
Czech Republic – Division 2 | 18:00 UK | Znojmo | 49 | 31 | 20 | Zizkov | 2:2 | 1X |
Denmark – Superliga | 15:00 UK | Horsens | 29 | 32 | 39 | Esbjerg | 1:3 | X2 |
Ecuador – Serie A | 21:30 UK | Ind. del Valle | 55 | 27 | 18 | CD Clan Juvenil | 4:1 | 1 |
Egypt – Premier League | 14:30 UK | El-Sharqeya | 33 | 26 | 41 | El Daklyeh | 2:0 | X |
Egypt – Premier League | 16:45 UK | Nasr Taadeen | 46 | 25 | 29 | Aswan SC | 0:1 | 1 |
Egypt – Premier League | 19:00 UK | Misr Elmaqasah | 57 | 23 | 20 | Wadi Degla | 0:1 | 1 |
England – Championship | 15:00 UK | Brentford | 51 | 34 | 15 | QPR | 3:1 | 1 |
England – Championship | 15:00 UK | Bristol City | 57 | 32 | 11 | Barnsley | 3:2 | 1 |
England – Championship | 15:00 UK | Burton | 31 | 31 | 38 | Leeds | 2:1 | X |
England – Championship | 15:00 UK | Huddersfield | 28 | 33 | 39 | Fulham | 1:4 | X2 |
England – Championship | 15:00 UK | Nottingham | 33 | 32 | 35 | Reading | 3:2 | X |
England – Championship | 15:00 UK | Rotherham | 25 | 33 | 42 | Ipswich | 1:0 | X2 |
England – Championship | 15:00 UK | Sheffield Wed | 42 | 30 | 28 | Derby | 2:1 | X |
England – Championship | 15:00 UK | Wigan | 34 | 32 | 34 | Cardiff | 0:0 | X |
England – Championship | 15:00 UK | Wolves | 46 | 32 | 22 | Blackburn | 0:0 | 1X |
England – FA Cup | 17:15 UK | Chelsea | 31 | 32 | 37 | Tottenham | 4:2 | X |
England – League One | 15:00 UK | Bradford | 48 | 28 | 24 | AFC Wimbledon | 3:0 | 1 |
England – League One | 15:00 UK | Bury | 35 | 33 | 32 | Northampton | 3:0 | X |
England – League One | 15:00 UK | Chesterfield | 29 | 32 | 39 | Charlton | 1:2 | X2 |
England – League One | 15:00 UK | Coventry | 28 | 31 | 41 | Walsall | 1:0 | X2 |
England – League One | 15:00 UK | Gillingham FC | 27 | 32 | 41 | Fleetwood Town | 2:3 | X2 |
England – League One | 15:00 UK | Millwall | 47 | 29 | 24 | Oxford Utd | 0:3 | 1 |
England – League One | 15:00 UK | Milton Keynes Dons | 16 | 32 | 52 | Sheffield Utd | 0:3 | 2 |
England – League One | 15:00 UK | Oldham | 34 | 32 | 34 | Rochdale | 1:1 | X |
England – League One | 15:00 UK | Peterborough | 33 | 34 | 33 | Bristol Rovers | 4:2 | X |
England – League One | 15:00 UK | Port Vale | 14 | 30 | 56 | Bolton | 0:2 | 2 |
England – League One | 15:00 UK | Shrewsbury | 18 | 32 | 50 | Southend | 1:0 | 2 |
England – League One | 15:00 UK | Swindon | 40 | 33 | 27 | Scunthorpe | 1:2 | 1X |
England – League Two | 15:00 UK | Blackpool | 37 | 31 | 32 | Cheltenham | 3:0 | X |
England – League Two | 15:00 UK | Colchester | 38 | 33 | 29 | Plymouth | 0:0 | 1X |
England – League Two | 15:00 UK | Crawley Town | 19 | 32 | 49 | Carlisle | 3:3 | X2 |
England – League Two | 15:00 UK | Crewe | 44 | 30 | 26 | Leyton Orient | 3:0 | X |
England – League Two | 15:00 UK | Exeter | 52 | 28 | 20 | Morecambe | 3:1 | 1 |
England – League Two | 15:00 UK | Grimsby | 28 | 31 | 41 | Yeovil | 4:2 | X2 |
England – League Two | 15:00 UK | Hartlepool | 28 | 33 | 39 | Barnet | 0:2 | X2 |
England – League Two | 15:00 UK | Luton | 45 | 31 | 24 | Notts County | 2:1 | 1X |
England – League Two | 15:00 UK | Newport | 37 | 32 | 31 | Accrington | 1:0 | X |
England – League Two | 15:00 UK | Portsmouth | 48 | 31 | 21 | Cambridge Utd | 2:1 | 1X |
England – League Two | 15:00 UK | Stevenage | 23 | 32 | 45 | Mansfield | 0:1 | X2 |
England – League Two | 15:00 UK | Wycombe | 31 | 31 | 38 | Doncaster | 2:1 | X |
England – Premier League | 15:00 UK | Bournemouth | 43 | 31 | 26 | Middlesbrough | 4:0 | 1X |
England – Premier League | 15:00 UK | Hull City | 45 | 31 | 24 | Watford | 2:0 | 1X |
England – Premier League | 15:00 UK | Swansea | 43 | 31 | 26 | Stoke City | 2:0 | 1X |
England – Premier League | 15:00 UK | West Ham | 19 | 33 | 48 | Everton | 0:0 | X2 |
England – Vanarama National League | 12:15 UK | Lincoln City | 60 | 28 | 12 | Macclesfield | 2:1 | 1 |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Boreham Wood | 32 | 33 | 35 | Gateshead | 0:4 | X |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Braintree | 35 | 33 | 32 | Barrow | 0:2 | X |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Bromley | 32 | 33 | 35 | Guiseley | 1:1 | X |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Dover Ath. | 43 | 30 | 27 | Torquay | 1:2 | X |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Forest Green | 59 | 30 | 11 | Maidstone | 2:2 | 1 |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | North Ferriby | 14 | 26 | 60 | Aldershot | 0:3 | 2 |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Solihull | 32 | 34 | 34 | Eastleigh | 2:0 | X |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Sutton | 57 | 30 | 13 | Chester | 5:2 | 1 |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Tranmere | 70 | 25 | 5 | Southport | 4:1 | 1 |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Woking | 32 | 32 | 36 | York | 1:1 | X |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Wrexham | 24 | 33 | 43 | Dagenham & Red. | 0:1 | X2 |
Finland – Veikkausliiga | 14:00 UK | Ilves | 51 | 25 | 24 | Rovaniemi | 0:2 | 1 |
Finland – Veikkausliiga | 14:00 UK | PS Kemi | 18 | 27 | 55 | SJK | 3:1 | 2 |
Finland – Veikkausliiga | 14:00 UK | VPS | 29 | 30 | 41 | KuPS | 2:2 | X |
France – Ligue 1 | 16:00 UK | Paris SG | 73 | 26 | 1 | Montpellier | 2:0 | 1 |
France – Ligue 1 | 19:00 UK | Bordeaux | 57 | 25 | 18 | Bastia | 2:0 | 1 |
France – Ligue 1 | 19:00 UK | Caen | 45 | 30 | 25 | Nantes | 0:2 | X |
France – Ligue 1 | 19:00 UK | Dijon | 37 | 31 | 32 | Angers | 3:2 | X |
France – Ligue 1 | 19:00 UK | Lille | 50 | 30 | 20 | Guingamp | 3:0 | 1 |
France – Ligue 1 | 19:00 UK | Lorient | 47 | 32 | 21 | Metz | 5:1 | 1X |
France – Ligue 2 | 14:00 UK | Brest | 40 | 29 | 31 | Amiens | 2:3 | X |
France – National | 14:00 UK | Chateauroux | 40 | 29 | 31 | Concarneau | 2:0 | X |
Germany – 2. Bundesliga | 12:00 UK | Aue | 26 | 31 | 43 | Hannover | 2:2 | X2 |
Germany – 2. Bundesliga | 12:00 UK | Heidenheim | 37 | 31 | 32 | Arminia Bielefeld | 2:2 | X |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Duisburg | 66 | 26 | 8 | FSV Frankfurt | 3:2 | 1 |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Holstein Kiel | 53 | 29 | 18 | Chemnitzer | 2:0 | 1 |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Magdeburg | 51 | 29 | 20 | Sonnenhof Grossaspach | 2:1 | 1 |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Mainz II | 42 | 31 | 27 | Hallescher | 3:2 | 1X |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Paderborn | 32 | 31 | 37 | Lotte | 3:1 | X |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | SV Werder Bremen II | 34 | 31 | 35 | Hansa Rostock | 0:2 | X |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | VfL Osnabruck | 47 | 31 | 22 | Aalen | 1:0 | 1X |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Wehen | 31 | 31 | 38 | Regensburg | 1:1 | X |
Germany – Bundesliga | 14:30 UK | Bayern Munich | 66 | 24 | 10 | 1. FSV Mainz 05 | 2:2 | 1 |
Germany – Bundesliga | 14:30 UK | Eintracht Frankfurt | 56 | 29 | 15 | FC Augsburg | 3:1 | 1 |
Germany – Bundesliga | 14:30 UK | Hamburger SV | 53 | 27 | 20 | Darmstadt | 1:2 | 1 |
Germany – Bundesliga | 14:30 UK | Hertha Berlin | 46 | 31 | 23 | Wolfsburg | 1:0 | 1X |
Germany – Bundesliga | 14:30 UK | Ingolstadt | 35 | 32 | 33 | SV Werder Bremen | 2:4 | X |
Germany – Bundesliga | 17:30 UK | B. Monchengladbach | 28 | 34 | 38 | Dortmund | 2:3 | X2 |
Hungary – OTP Bank Liga | 17:00 UK | Debrecen | 45 | 29 | 26 | Haladas | 4:2 | 1 |
Hungary – OTP Bank Liga | 17:00 UK | Gyirmot SE | 6 | 27 | 67 | Ferencvaros | 2:3 | 2 |
Hungary – OTP Bank Liga | 17:00 UK | Mezokovesd-Zsory | 34 | 32 | 34 | Ujpest | 1:3 | X |
Hungary – OTP Bank Liga | 17:00 UK | MTK Budapest | 31 | 28 | 41 | Videoton | 1:1 | X |
Hungary – OTP Bank Liga | 17:00 UK | Paks | 40 | 29 | 31 | DVTK | 0:1 | X |
Hungary – OTP Bank Liga | 19:30 UK | Vasas | 46 | 31 | 23 | Honved | 1:0 | 1X |
Ireland – Division 1 | 19:15 UK | Cobh Ramblers | 36 | 32 | 32 | Longford | 2:0 | X |
Ireland – Premier Division | 19:45 UK | Sligo Rovers | 32 | 31 | 37 | Derry City | 1:1 | X |
Israel – Ligat ha’Al | 15:15 UK | Ashkelon | 47 | 30 | 23 | Yehuda | 1:0 | X |
Israel – Ligat ha’Al | 16:00 UK | Hapoel Haifa | 49 | 31 | 20 | Moadon Sport Ashdod | 1:1 | 1X |
Israel – Ligat ha’Al | 16:00 UK | Maccabi Petah Tikva | 37 | 31 | 32 | Maccabi Haifa | 0:1 | X |
Israel – Ligat ha’Al | 18:15 UK | Sakhnin | 11 | 27 | 62 | H. Beer Sheva | 1:3 | 2 |
Israel – Ligat ha’Al | 18:15 UK | Shmona | 34 | 30 | 36 | H. Raanana | 2:3 | X |
Israel – Ligat ha’Al | 19:00 UK | Beitar Jerusalem | 16 | 29 | 55 | Maccabi Tel Aviv | 1:1 | 2 |
Italy – Lega Pro – Group A | 13:30 UK | Como | 44 | 29 | 27 | Lupa Roma | 2:1 | 1 |
Italy – Lega Pro – Group A | 13:30 UK | Cremonese | 70 | 24 | 6 | Lucchese | 1:0 | 1 |
Italy – Lega Pro – Group A | 13:30 UK | Piacenza | 33 | 30 | 37 | Livorno | 0:0 | X |
Italy – Lega Pro – Group A | 13:30 UK | Tuttocuoio | 46 | 28 | 26 | Racing Roma | 2:1 | 1 |
Italy – Lega Pro – Group A | 15:30 UK | Pistoiese | 51 | 26 | 23 | Olbia | 0:1 | 1 |
Italy – Lega Pro – Group A | 17:30 UK | Giana Erminio | 51 | 31 | 18 | Pro Piacenza | 1:2 | 1 |
Italy – Lega Pro – Group A | 19:30 UK | Alessandria | 56 | 25 | 19 | Renate | 1:0 | 1 |
Italy – Lega Pro – Group A | 19:30 UK | Arezzo | 49 | 26 | 25 | Prato | 1:2 | 1 |
Italy – Lega Pro – Group A | 19:30 UK | Carrarese | 51 | 25 | 24 | Pontedera | 2:0 | 1 |
Italy – Serie A | 17:00 UK | Atalanta | 55 | 26 | 19 | Bologna | 3:2 | 1 |
Italy – Serie A | 19:45 UK | Fiorentina | 29 | 33 | 38 | Inter | 5:4 | X2 |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Ascoli | 50 | 30 | 20 | Brescia | 0:0 | 1 |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Avellino | 42 | 30 | 28 | Cesena | 1:1 | X |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Bari | 37 | 30 | 33 | Verona | 0:2 | X |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Cittadella | 43 | 29 | 28 | Carpi | 4:1 | 1 |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Latina | 31 | 29 | 40 | Spal | 1:2 | X |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Pro Vercelli | 49 | 28 | 23 | Salernitana | 0:0 | 1 |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Spezia | 52 | 29 | 19 | Entella | 2:0 | 1 |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Ternana | 27 | 29 | 44 | Frosinone | 2:0 | 2 |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Trapani | 58 | 26 | 16 | Pisa | 1:0 | 1 |
Japan – J-League | 06:00 UK | Hiroshima | 45 | 29 | 26 | Vegalta Sendai | 3:3 | 1 |
Japan – J-League | 06:00 UK | Kofu | 19 | 28 | 53 | C-Osaka | 1:1 | 2 |
Japan – J-League | 06:00 UK | Urawa | 61 | 25 | 14 | Sapporo | 3:2 | 1 |
Japan – J-League | 07:00 UK | Kashima | 48 | 28 | 24 | Iwata | 0:3 | 1 |
Japan – J-League | 07:00 UK | Kashiwa | 44 | 31 | 25 | Yokohama M. | 2:0 | 1X |
Japan – J-League | 08:00 UK | Albirex Niigata | 21 | 31 | 48 | FC Tokyo | 0:3 | X2 |
Japan – J-League | 11:00 UK | Sagan Tosu | 43 | 31 | 26 | Kobe | 1:0 | 1X |
Japan – J-League Division 2 | 05:00 UK | Mito | 37 | 29 | 34 | Avispa Fukuoka | 1:1 | X |
Japan – J-League Division 2 | 06:00 UK | Nagoya | 45 | 31 | 24 | Renofa Yamaguchi | 0:2 | 1X |
Japan – J-League Division 2 | 07:00 UK | Ehime | 47 | 29 | 24 | V-Varen Nagasaki | 1:0 | 1 |
Japan – J-League Division 2 | 07:00 UK | Kyoto | 30 | 29 | 41 | Yamaga | 1:1 | X |
Japan – J-League Division 2 | 07:00 UK | Machida | 29 | 29 | 42 | Tokushima | 0:1 | 2 |
Japan – J-League Division 2 | 07:00 UK | Verdy | 49 | 29 | 22 | Kusatsu | 3:1 | 1 |
Japan – J-League Division 2 | 08:00 UK | Shonan | 44 | 29 | 27 | Oita | 0:1 | 1 |
Japan – J-League Division 2 | 10:00 UK | Yokohama | 29 | 29 | 42 | Chiba | 4:0 | 2 |
Mexico – Primera Division | 03:00 UK | Club Tijuana | 36 | 31 | 33 | Toluca | 2:0 | X |
Mexico – Primera Division | 23:00 UK | Cruz Azul | 37 | 30 | 33 | Guadalajara Chivas | 2:1 | X |
Mexico – Primera Division | 23:00 UK | Queretaro | 56 | 27 | 17 | Chiapas | 2:2 | 1 |
Netherlands – Eredivisie | 17:30 UK | Nijmegen | 35 | 33 | 32 | Excelsior | 0:1 | X |
Netherlands – Eredivisie | 18:45 UK | AZ Alkmaar | 50 | 34 | 16 | Twente | 2:1 | 1 |
Netherlands – Eredivisie | 18:45 UK | Zwolle | 48 | 34 | 18 | Heracles | 1:2 | 1X |
Netherlands – Eredivisie | 19:45 UK | G.A. Eagles | 28 | 34 | 38 | Groningen | 2:3 | X2 |
Northern Ireland – NIFL Premiership | 15:00 UK | Ballymena | 7 | 33 | 60 | Crusaders | 3:0 | 2 |
Northern Ireland – NIFL Premiership | 15:00 UK | Cliftonville | 43 | 32 | 25 | Glenavon | 1:3 | 1X |
Northern Ireland – NIFL Premiership | 15:00 UK | Coleraine | 35 | 32 | 33 | Linfield | 1:5 | X |
Northern Ireland – NIFL Premiership | 15:00 UK | Dungannon | 54 | 33 | 13 | C. Rangers | 4:0 | 1 |
Northern Ireland – NIFL Premiership | 15:00 UK | Glentoran | 50 | 31 | 19 | Portadown | 3:0 | 1 |
Norway – Eliteserien | 17:00 UK | Stromsgodset | 55 | 29 | 16 | Sandefjord | 1:0 | 1 |
Norway – OBOS-ligaen | 14:00 UK | Kongsvinger | 40 | 32 | 28 | Ranheim | 0:0 | 1X |
Paraguay – Primera Division | 22:00 UK | Sportivo Trinidense | 24 | 33 | 43 | Rubio Nu | 3:3 | X2 |
Peru – Primera Division | 02:00 UK | U. San Martin | 29 | 31 | 40 | Sporting Cristal | 1:0 | X2 |
Peru – Primera Division | 19:00 UK | Ayacucho | 48 | 31 | 21 | AD Cantolao | 2:1 | 1X |
Peru – Primera Division | 21:30 UK | Comerciantes Unidos | 54 | 28 | 18 | Juan Aurich | 0:1 | 1 |
Poland – Division 1 | 16:00 UK | Pogon Siedlce | 26 | 32 | 42 | Chojniczanka | 1:2 | X2 |
Poland – Division 1 | 16:00 UK | Sandecja Nowy S. | 46 | 31 | 23 | Chrobry Glogow | 1:0 | 1X |
Poland – Division 1 | 16:45 UK | Stal Mielec | 26 | 33 | 41 | GKS Katowice | 3:3 | X2 |
Poland – Division 1 | 17:00 UK | Tychy | 35 | 32 | 33 | Olsztyn | 2:2 | X |
Poland – Division 1 | 18:00 UK | Kluczbork | 41 | 32 | 27 | Drutex-Bytovia | 2:2 | 1X |
Poland – Division 1 | 18:00 UK | Ol. Grudziadz | 30 | 31 | 39 | Zaglebie Sosnowiec | 3:1 | X |
Poland – Division 1 | 19:00 UK | Wisla Pulawy | 36 | 32 | 32 | Podbeskidzie | 0:1 | X |
Poland – Ekstraklasa | 17:00 UK | Arka Gdynia | 41 | 32 | 27 | Plock | 1:1 | 1X |
Poland – Ekstraklasa | 17:00 UK | Cracovia | 25 | 32 | 43 | Legia | 1:2 | X2 |
Poland – Ekstraklasa | 17:00 UK | Korona Kielce | 39 | 31 | 30 | Termalica B-B. | 0:1 | X |
Poland – Ekstraklasa | 17:00 UK | Lech Poznan | 66 | 26 | 8 | Ruch | 3:0 | 1 |
Poland – Ekstraklasa | 17:00 UK | Leczna | 24 | 32 | 44 | Wisla | 3:1 | X2 |
Poland – Ekstraklasa | 17:00 UK | Piast Gliwice | 37 | 32 | 31 | Jagiellonia | 0:1 | X |
Poland – Ekstraklasa | 17:00 UK | Pogon Szczecin | 36 | 32 | 32 | Lechia Gdansk | 3:1 | X |
Poland – Ekstraklasa | 17:00 UK | Zaglebie | 44 | 31 | 25 | Slask Wroclaw | 1:1 | 1X |
Portugal – Primeira Liga | 16:00 UK | Maritimo | 48 | 28 | 24 | Belenenses | 3:0 | 1 |
Portugal – Primeira Liga | 16:00 UK | Tondela | 34 | 31 | 35 | Nacional | 2:0 | X |
Portugal – Primeira Liga | 18:15 UK | Estoril | 46 | 30 | 24 | Setubal | 3:0 | X |
Portugal – Primeira Liga | 20:30 UK | Sporting | 26 | 31 | 43 | Benfica | 1:1 | X2 |
Romania – Liga 1 | 15:30 UK | Astra | 37 | 31 | 32 | CFR Cluj | 0:1 | X |
Romania – Liga 1 | 18:30 UK | CS U. Craiova | 29 | 31 | 40 | Din. Bucuresti | 2:2 | X2 |
Russia – Premier League | 12:00 UK | Zenit Petersburg | 73 | 23 | 4 | Ural | 2:0 | 1 |
Russia – Premier League | 14:30 UK | FK Rostov | 43 | 29 | 28 | Spartak Moscow | 3:0 | 1 |
Russia – Premier League | 14:30 UK | Lokomotiv Moscow | 59 | 24 | 17 | Amkar | 3:3 | 1 |
Russia – Premier League | 17:00 UK | Terek Grozni | 40 | 27 | 33 | FK Anzi Makhackala | 0:1 | X |
Scotland – Championship | 15:00 UK | Dundee Utd | 52 | 30 | 18 | St. Mirren | 3:2 | 1 |
Scotland – Championship | 15:00 UK | Dunfermline | 36 | 36 | 28 | Falkirk | 1:2 | 1X |
Scotland – Championship | 15:00 UK | Morton | 49 | 32 | 19 | Ayr | 1:1 | 1X |
Scotland – Championship | 15:00 UK | Queen of South | 36 | 37 | 27 | Dumbarton | 1:2 | 1X |
Scotland – FA Cup | 12:15 UK | Hibernian | 30 | 32 | 38 | Aberdeen | 2:3 | X |
Scotland – League One | 15:00 UK | Airdrieonians | 26 | 37 | 37 | Alloa | 0:1 | X2 |
Scotland – League One | 15:00 UK | Albion Rovers | 27 | 38 | 35 | East Fife | 0:1 | X2 |
Scotland – League One | 15:00 UK | Brechin | 32 | 37 | 31 | Stranraer | 0:0 | X |
Scotland – League One | 15:00 UK | Livingston | 32 | 35 | 33 | Queen’s Park | 4:0 | X |
Scotland – League One | 15:00 UK | Peterhead | 57 | 33 | 10 | Stenhousemuir | 0:1 | 1 |
Scotland – League Two | 15:00 UK | Berwick | 41 | 36 | 23 | Montrose | 0:1 | 1X |
Scotland – League Two | 15:00 UK | Cowdenbeath | 17 | 34 | 49 | Arbroath | 1:2 | X2 |
Scotland – League Two | 15:00 UK | Edinburgh City | 27 | 37 | 36 | Annan | 2:0 | X2 |
Scotland – League Two | 15:00 UK | Elgin City | 57 | 33 | 10 | Stirling | 2:2 | 1 |
Scotland – League Two | 15:00 UK | Forfar Athletic | 43 | 34 | 23 | Clyde | 3:0 | 1X |
Serbia – Super Liga | 16:00 UK | Borac | 45 | 29 | 26 | Cukaricki | 0:1 | 1 |
Serbia – Super Liga | 16:00 UK | Novi Pazar | 41 | 30 | 29 | Rad Beograd | 3:0 | X |
Serbia – Super Liga | 16:00 UK | Partizan | 63 | 28 | 9 | Vojvodina | 1:0 | 1 |
Serbia – Super Liga | 16:00 UK | Radnik | 60 | 28 | 12 | Sp. Subotica | 3:0 | 1 |
Serbia – Super Liga | 18:00 UK | Napredak | 11 | 27 | 62 | FK Crvena zvezda | 1:2 | 2 |
Slovakia – Fortuna liga | 14:30 UK | Trencin | 55 | 31 | 14 | Ruzomberok | 2:1 | 1 |
Slovakia – Fortuna liga | 18:00 UK | Michalovce | 28 | 31 | 41 | Dun. Streda | 1:2 | X2 |
Slovenia – Prva liga | 16:00 UK | Celje | 55 | 31 | 14 | Aluminij | 1:0 | 1 |
Slovenia – Prva liga | 17:00 UK | Koper | 45 | 32 | 23 | Rudar | 1:0 | 1X |
Slovenia – Prva liga | 19:15 UK | Maribor | 42 | 30 | 28 | Domzale | 1:0 | X |
South Korea – K-League Classic | 07:00 UK | Gangwon | 29 | 30 | 41 | Suwon Bluewings | 1:2 | X |
South Korea – K-League Classic | 07:00 UK | Jeju Utd | 47 | 29 | 24 | Daegu | 4:2 | 1 |
South Korea – K-League Classic | 07:00 UK | Jeonnam | 40 | 31 | 29 | Ulsan Hyundai | 5:0 | 1X |
South Korea – K-League Classic | 09:00 UK | Seoul | 47 | 30 | 23 | Incheon | 3:0 | X |
Spain – LaLiga | 12:00 UK | Malaga | 39 | 33 | 28 | Valencia | 2:0 | 1X |
Spain – LaLiga | 15:15 UK | Villarreal | 54 | 27 | 19 | Leganes | 2:1 | 1 |
Spain – LaLiga | 17:30 UK | Osasuna | 35 | 33 | 32 | Gijon | 2:2 | X |
Spain – LaLiga | 19:45 UK | Espanyol | 26 | 29 | 45 | Atl. Madrid | 0:1 | 2 |
Spain – LaLiga2 | 15:00 UK | Valladolid | 46 | 29 | 25 | Elche | 2:1 | 1 |
Spain – LaLiga2 | 17:00 UK | Cadiz CF | 45 | 30 | 25 | Levante | 1:1 | X |
Spain – LaLiga2 | 17:00 UK | Getafe | 56 | 27 | 17 | Gimnastic | 1:1 | 1 |
Spain – LaLiga2 | 17:00 UK | Rayo Vallecano | 59 | 28 | 13 | Lugo | 2:0 | 1 |
Spain – LaLiga2 | 19:30 UK | Girona | 62 | 24 | 14 | UCAM Murcia | 1:2 | 1 |
Sweden – Allsvenskan | 15:00 UK | Jonkopings | 18 | 30 | 52 | AIK | 2:1 | 2 |
Sweden – Superettan | 15:00 UK | GAIS | 38 | 32 | 30 | Helsingborg | 0:0 | X |
Sweden – Superettan | 15:00 UK | Osters | 38 | 32 | 30 | Dalkurd | 1:2 | X |
Sweden – Superettan | 15:00 UK | Varbergs | 45 | 30 | 25 | Frej | 2:1 | X |
Sweden – Superettan | 17:00 UK | Degerfors | 36 | 33 | 31 | Varnamo | 0:1 | X |
Switzerland – Challenge League | 18:00 UK | Aarau | 40 | 31 | 29 | Wohlen | 0:3 | 1X |
Switzerland – Challenge League | 18:00 UK | Servette Geneve FC | 58 | 32 | 10 | Winterthur | 2:3 | 1 |
Switzerland – Super League | 16:45 UK | Grasshoppers | 32 | 33 | 35 | Luzern | 4:1 | X |
Switzerland – Super League | 19:00 UK | Basel | 71 | 26 | 3 | Vaduz | 2:2 | 1 |
Turkey – Super Lig | 11:30 UK | Rizespor | 32 | 31 | 37 | Basaksehir | 3:3 | X |
Turkey – Super Lig | 14:00 UK | Alanyaspor | 33 | 33 | 34 | Osmanlispor | 0:1 | X |
Turkey – Super Lig | 17:00 UK | Antalyaspor | 27 | 32 | 41 | Trabzonspor | 0:3 | X2 |
Turkey – Super Lig | 17:00 UK | Genclerbirligi | 42 | 31 | 27 | Kayserispor | 2:1 | 1X |
Turkey – TFF 1. Lig | 14:00 UK | Goztepe | 42 | 31 | 27 | Adana Demirspor | 3:2 | 1X |
Turkey – TFF 1. Lig | 16:30 UK | Giresunspor | 33 | 30 | 37 | Yeni Malatyaspor | 1:1 | X |
Ukraine – Pari-Match League | 15:00 UK | Dnipro | 41 | 33 | 26 | Vorskla Poltava | 2:0 | 1X |
Ukraine – Pari-Match League | 15:00 UK | Oleksandriya | 37 | 30 | 33 | Olimpik Donetsk | 1:0 | X |
Uruguay – Primera Division | 19:30 UK | Danubio | 35 | 31 | 34 | Racing Montevideo | 1:0 | X |
Uruguay – Primera Division | 19:30 UK | Juventud | 36 | 29 | 35 | Sisley | 3:0 | X |
Uruguay – Primera Division | 19:30 UK | River Plate | 45 | 31 | 24 | CA Cerro | 1:0 | 1X |
Uruguay – Primera Division | 20:00 UK | Plaza Colonia | 27 | 30 | 43 | Penarol | 1:1 | X |
USA – MLS | 00:30 UK | Toronto FC | 62 | 30 | 8 | Chicago Fire | 3:1 | 1 |
USA – MLS | 18:00 UK | Philadelphia Union | 46 | 32 | 22 | Montreal Impact | 3:3 | 1X |
USA – MLS | 21:00 UK | Houston Dynamo | 49 | 30 | 21 | San Jose Earthquakes | 2:0 | X |
USA – MLS | 21:00 UK | Portland Timbers | 57 | 31 | 12 | Vancouver Whitecaps | 2:1 | 1 |
Venezuela – Primera Division | 20:00 UK | JBL Zulia | 37 | 32 | 31 | Monagas | 2:1 | X |
Venezuela – Primera Division | 21:00 UK | Trujillanos | 48 | 31 | 21 | Zulia | 3:0 | 1X |