Argentina – Primera B Nacional | 00:00 UK | Los Andes | 33 | 29 | 38 | Atletico Parana | 3:1 | X |
Argentina – Primera B Nacional | 19:35 UK | Nueva Chicago | 54 | 23 | 23 | Douglas Haig | 0:1 | 1 |
Argentina – Primera B Nacional | 22:05 UK | Chacarita Juniors | 41 | 26 | 33 | San Martin T. | 1:0 | X |
Argentina – Primera B Nacional | 23:00 UK | Instituto | 42 | 30 | 28 | Crucero del Norte | 2:1 | X |
Argentina – Primera Division | 01:15 UK | Colon Santa FE | 60 | 27 | 13 | Godoy Cruz | 1:0 | 1 |
Argentina – Primera Division | 01:15 UK | Rosario Central | 50 | 28 | 22 | Atl. Tucuman | 2:1 | 1 |
Argentina – Primera Division | 18:00 UK | Arsenal Sarandi | 35 | 29 | 36 | Newells Old Boys | 0:1 | X |
Argentina – Primera Division | 20:00 UK | San Lorenzo | 52 | 28 | 20 | Sarmiento Junin | 1:0 | 1 |
Argentina – Primera Division | 21:15 UK | Atl. Rafaela | 48 | 29 | 23 | Huracan | 1:1 | 1 |
Argentina – Primera Division | 23:30 UK | Talleres Cordoba | 32 | 29 | 39 | Lanus | 3:1 | X |
Australia – A-League | 08:35 UK | Wellington Phoenix | 31 | 34 | 35 | Sydney FC | 1:1 | X |
Australia – A-League | 10:50 UK | WS Wanderers | 37 | 34 | 29 | Melbourne Victory | 0:0 | 1X |
Australia – A-League | 13:00 UK | Perth Glory | 24 | 36 | 40 | Brisbane Roar | 3:1 | X2 |
Australia – NPL NSW | 09:30 UK | Sutherland Sharks | 41 | 37 | 22 | Hakoah Sydney | 0:4 | 1X |
Australia – NPL NSW | 10:45 UK | Sydney FC U21 | 27 | 35 | 38 | Blacktown City | 0:1 | X2 |
Australia – NPL Queensland | 09:00 UK | Brisbane Strikers | 65 | 32 | 3 | SWQ Thunder | 3:0 | 1 |
Australia – NPL Queensland | 10:00 UK | Northern Fury | 25 | 37 | 38 | Gold Coast City | 0:2 | X2 |
Australia – NPL Queensland | 10:00 UK | Western Pride | 16 | 38 | 46 | F.N.Q. Heat | 1:1 | X2 |
Australia – NPL Queensland | 10:15 UK | Moreton Bay Utd | 46 | 35 | 19 | Redlands | 2:2 | 1X |
Australia – NPL South Australian | 06:30 UK | Croydon Kings | 19 | 39 | 42 | Campbelltown City | 0:0 | X2 |
Australia – NPL South Australian | 06:30 UK | Cumberland Utd. | 7 | 37 | 56 | Adelaide Comets | 1:2 | 2 |
Australia – NPL South Australian | 06:30 UK | NE Metrostars | 49 | 34 | 17 | Para | 3:2 | 1X |
Australia – NPL South Australian | 06:30 UK | West Torrens | 28 | 36 | 36 | Adelaide City | 0:5 | X2 |
Australia – NPL Victoria | 09:00 UK | Green Gully | 44 | 35 | 21 | Oakleigh Cannons | 2:1 | 1X |
Australia – NPL Victoria | 10:00 UK | Hume City | 31 | 35 | 34 | Avondale FC | 1:0 | X |
Australia – NPL Victoria | 10:00 UK | Pascoe Vale | 42 | 33 | 25 | Port Melbourne Sharks | 2:2 | 1X |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | ECU Joondalup | 52 | 35 | 13 | Subiaco | 4:1 | 1 |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Joondalup United | 26 | 41 | 33 | Bayswater | 0:4 | X2 |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Mandurah City | 20 | 41 | 39 | Cockburn City | 0:1 | X2 |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Perth SC | 32 | 39 | 29 | Inglewood Utd | 1:2 | 1X |
Australia – NPL Western Australia | 08:00 UK | Stirling Lions | 32 | 38 | 30 | Armadale | 4:0 | X |
Australia – NPL Western Australia | 11:00 UK | Floreat Athena | 49 | 34 | 17 | Balcatta | 2:2 | 1X |
Austria – Erste Liga | 15:00 UK | Kapfenberg | 36 | 32 | 32 | FAC Wien | 0:1 | X |
Austria – Tipico Bundesliga | 15:00 UK | Ried | 19 | 31 | 50 | Rapid Vienna | 3:0 | 2 |
Austria – Tipico Bundesliga | 17:30 UK | AC Wolfsberger | 42 | 31 | 27 | Altach | 0:0 | 1X |
Austria – Tipico Bundesliga | 17:30 UK | Admira | 45 | 31 | 24 | Mattersburg | 0:2 | 1X |
Austria – Tipico Bundesliga | 17:30 UK | Austria Vienna | 60 | 28 | 12 | St. Polten | 1:2 | 1 |
Belarus – Vysshaya Liga | 12:00 UK | Isloch Minsk | 36 | 32 | 32 | Neman | 0:1 | X |
Belarus – Vysshaya Liga | 14:00 UK | Slavia Mozyr | 30 | 32 | 38 | Gorodeja | 1:0 | X |
Belarus – Vysshaya Liga | 16:00 UK | Vitebsk | 48 | 30 | 22 | Dnepr Mogilev | 0:4 | X |
Belgium – Jupiler League | 17:00 UK | Club Brugge KV | 60 | 28 | 12 | Charleroi | 1:1 | 1 |
Belgium – Jupiler League | 19:00 UK | KSV Roeselare | 6 | 30 | 64 | Genk | 0:1 | 2 |
Belgium – Jupiler League | 19:00 UK | Lokeren | 36 | 31 | 33 | Kortrijk | 0:0 | X |
Belgium – Jupiler League | 19:00 UK | Mouscron | 37 | 33 | 30 | Eupen | 0:2 | X |
Belgium – Jupiler League | 19:00 UK | Waasland-Beveren | 48 | 31 | 21 | St. Gilloise | 1:4 | 1X |
Belgium – Jupiler League | 19:30 UK | St. Liege | 50 | 31 | 19 | St. Truiden | 2:2 | 1 |
Belgium – Proximus League | 16:00 UK | Tubize | 46 | 33 | 21 | Lommel Utd | 0:0 | 1X |
Bolivia – Liga de Futbol Prof | 20:00 UK | Sport Boys | 43 | 33 | 24 | The Strongest | 0:1 | 1X |
Bolivia – Liga de Futbol Prof | 22:15 UK | Blooming | 62 | 31 | 7 | Real Potosi | 3:1 | 1 |
Brazil – Campeonato Carioca | 22:30 UK | Vasco | 25 | 30 | 45 | Flamengo RJ | 0:0 | X |
Brazil – Campeonato Catarinense | 23:00 UK | Joinville | 45 | 28 | 27 | Inter de Lages | 3:1 | 1 |
Brazil – Campeonato Gaucho | 20:00 UK | Gremio | 55 | 27 | 18 | Veranopolis | 5:0 | 1 |
Brazil – Campeonato Gaucho | 23:00 UK | Novo Hamburgo | 58 | 29 | 13 | EC Sao Jose | 1:0 | 1 |
Brazil – Campeonato Paulista | 01:00 UK | Palmeiras | 69 | 24 | 7 | Novorizontino | 3:0 | 1 |
Brazil – Campeonato Paulista | 20:00 UK | Sao Paulo | 76 | 22 | 2 | Linense | 5:0 | 1 |
Brazil – Campeonato Paulista | 21:00 UK | Ituano | 42 | 29 | 29 | Santo Andre | 1:1 | 1 |
Brazil – Campeonato Paulista | 21:00 UK | Red Bull Brasil | 46 | 31 | 23 | Ferroviaria | 4:1 | 1X |
Brazil – Campeonato Paulista | 21:00 UK | Sao Bento | 32 | 30 | 38 | Mirassol | 1:1 | X |
Bulgaria – Parva Liga | 15:45 UK | Beroe | 54 | 32 | 14 | Lok. Gorna | 2:3 | 1 |
Bulgaria – Parva Liga | 18:00 UK | CSKA Sofia | 58 | 32 | 10 | Cherno More | 3:1 | 1 |
Chile – Primera Division | 00:00 UK | Palestino | 31 | 33 | 36 | U. Catolica | 0:0 | X |
Chile – Primera Division | 16:00 UK | U. De Chile | 29 | 33 | 38 | Colo Colo | 2:2 | X2 |
Chile – Primera Division | 19:30 UK | Huachipato | 47 | 33 | 20 | Antofagasta | 0:0 | 1X |
Chile – Primera Division | 22:00 UK | Everton | 36 | 34 | 30 | Deportes Iquique | 0:0 | X |
China – Super League | 08:30 UK | Guizhou Hengfeng Zhicheng F.C. | 29 | 32 | 39 | Tianjin Teda | 0:0 | X2 |
China – Super League | 12:35 UK | Guangzhou Evergrande | 58 | 30 | 12 | Guangzhou R&F | 2:2 | 1 |
China – Super League | 12:35 UK | Hebei | 41 | 31 | 28 | Shanghai Shenhua | 4:2 | 1X |
Colombia – Liga Aguila | 00:00 UK | Once Caldas | 50 | 30 | 20 | Jaguares de Cordoba | 0:0 | 1 |
Colombia – Liga Aguila | 02:00 UK | Millonarios | 44 | 32 | 24 | Atl. Nacional | 0:1 | 1X |
Colombia – Liga Aguila | 22:00 UK | Envigado | 40 | 31 | 29 | Petrolera | 0:0 | 1X |
Colombia – Torneo Aguila | 21:00 UK | Atletico F.C. | 25 | 31 | 44 | U. Magdalena | 1:1 | X2 |
Croatia – 1. HNL | 14:00 UK | Hajduk Split | 61 | 28 | 11 | Belupo | 1:1 | 1 |
Croatia – 1. HNL | 18:00 UK | Rijeka | 35 | 29 | 36 | D. Zagreb | 1:1 | X |
Cyprus – First Division | 14:00 UK | Doxa | 35 | 33 | 32 | Achnas | 3:3 | X |
Cyprus – First Division | 15:00 UK | Karmiotissa | 26 | 31 | 43 | Nea Salamis | 2:0 | X2 |
Cyprus – First Division | 17:00 UK | Anorthosis | 11 | 31 | 58 | Apollon | 3:1 | 2 |
Czech Republic – 1. Liga | 16:00 UK | Bohemians 1905 | 55 | 27 | 18 | Jihlava | 1:0 | 1 |
Czech Republic – 1. Liga | 16:00 UK | Slovacko | 50 | 27 | 23 | Pribram | 1:0 | 1 |
Czech Republic – 1. Liga | 17:15 UK | Teplice | 46 | 30 | 24 | Liberec | 3:1 | X |
Czech Republic – 1. Liga | 19:15 UK | Karvina | 29 | 28 | 43 | Slavia Prague | 1:2 | 2 |
Czech Republic – Division 2 | 09:15 UK | FK Pardubice | 39 | 32 | 29 | Usti nad Labem | 2:1 | 1X |
Czech Republic – Division 2 | 09:15 UK | Trinec | 48 | 32 | 20 | Varnsdorf | 4:0 | 1X |
Czech Republic – Division 2 | 11:30 UK | Ceske Budejovice | 21 | 33 | 46 | Sigma Olomouc | 2:5 | X2 |
Czech Republic – Division 2 | 15:30 UK | Mas Taborsko | 49 | 31 | 20 | Sokolov | 1:1 | 1X |
Czech Republic – Division 2 | 15:30 UK | Prostejov | 15 | 25 | 60 | Ostrava | 0:2 | 2 |
Czech Republic – Division 2 | 15:30 UK | Vitkovice | 24 | 33 | 43 | Znojmo | 3:0 | X2 |
Czech Republic – Division 2 | 15:30 UK | Vlasim | 32 | 33 | 35 | Opava | 1:2 | X |
Denmark – Superliga | 15:00 UK | Aalborg | 36 | 30 | 34 | Viborg | 0:1 | X |
Ecuador – Serie A | 01:30 UK | Ind. del Valle | 37 | 32 | 31 | Barcelona SC | 0:2 | X |
El Salvador – Primera Division | 22:00 UK | Pasaquina | 38 | 32 | 30 | Dragon | 1:0 | X |
England – Championship | 15:00 UK | Birmingham | 33 | 32 | 35 | Derby | 1:2 | X |
England – Championship | 15:00 UK | Blackburn | 32 | 31 | 37 | Barnsley | 0:2 | X |
England – Championship | 15:00 UK | Bristol City | 28 | 32 | 40 | Wolves | 3:1 | X2 |
England – Championship | 15:00 UK | Burton | 24 | 31 | 45 | Aston Villa | 1:1 | X2 |
England – Championship | 15:00 UK | Cardiff | 41 | 32 | 27 | Brentford | 2:1 | 1X |
England – Championship | 15:00 UK | Fulham | 48 | 28 | 24 | Ipswich | 3:1 | 1 |
England – Championship | 15:00 UK | Leeds | 35 | 31 | 34 | Preston | 3:0 | X |
England – Championship | 15:00 UK | Norwich | 39 | 33 | 28 | Reading | 7:1 | 1X |
England – Championship | 15:00 UK | Nottingham | 28 | 31 | 41 | Huddersfield | 2:0 | X2 |
England – Championship | 15:00 UK | Wigan | 49 | 26 | 25 | Rotherham | 3:2 | 1 |
England – Championship | 17:30 UK | Sheffield Wed | 38 | 32 | 30 | Newcastle Utd | 2:1 | X |
England – League One | 15:00 UK | AFC Wimbledon | 32 | 33 | 35 | Bristol Rovers | 0:1 | X |
England – League One | 15:00 UK | Bury | 17 | 32 | 51 | Bradford | 0:2 | 2 |
England – League One | 15:00 UK | Charlton | 25 | 32 | 43 | Southend | 2:1 | X2 |
England – League One | 15:00 UK | Chesterfield | 27 | 33 | 40 | Port Vale | 1:0 | X2 |
England – League One | 15:00 UK | Coventry | 25 | 33 | 42 | Peterborough | 1:0 | X2 |
England – League One | 15:00 UK | Gillingham FC | 19 | 31 | 50 | Millwall | 1:1 | 2 |
England – League One | 15:00 UK | Northampton | 14 | 30 | 56 | Sheffield Utd | 1:2 | 2 |
England – League One | 15:00 UK | Oldham | 37 | 31 | 32 | Fleetwood Town | 2:0 | X |
England – League One | 15:00 UK | Scunthorpe | 28 | 32 | 40 | Bolton | 1:0 | X2 |
England – League One | 15:00 UK | Shrewsbury | 28 | 33 | 39 | Rochdale | 1:0 | X2 |
England – League One | 15:00 UK | Swindon | 22 | 32 | 46 | Milton Keynes Dons | 1:1 | X2 |
England – League One | 15:00 UK | Walsall | 34 | 32 | 34 | Oxford Utd | 1:1 | X |
England – League Two | 15:00 UK | Accrington | 38 | 31 | 31 | Crewe | 3:2 | X |
England – League Two | 15:00 UK | Barnet | 30 | 32 | 38 | Luton | 0:1 | X |
England – League Two | 15:00 UK | Blackpool | 58 | 30 | 12 | Grimsby | 1:3 | 1 |
England – League Two | 15:00 UK | Cambridge Utd | 54 | 27 | 19 | Leyton Orient | 3:0 | 1 |
England – League Two | 15:00 UK | Carlisle | 36 | 32 | 32 | Notts County | 1:2 | X |
England – League Two | 15:00 UK | Colchester | 27 | 33 | 40 | Stevenage | 4:0 | X2 |
England – League Two | 15:00 UK | Crawley Town | 19 | 32 | 49 | Plymouth | 1:2 | X2 |
England – League Two | 15:00 UK | Doncaster | 48 | 31 | 21 | Mansfield | 1:0 | 1X |
England – League Two | 15:00 UK | Exeter | 57 | 31 | 12 | Newport | 0:1 | 1 |
England – League Two | 15:00 UK | Morecambe | 36 | 33 | 31 | Hartlepool | 1:1 | X |
England – League Two | 15:00 UK | Portsmouth | 67 | 27 | 6 | Yeovil | 3:1 | 1 |
England – League Two | 15:00 UK | Wycombe | 42 | 31 | 27 | Cheltenham | 3:3 | 1X |
England – Premier League | 12:30 UK | Tottenham | 70 | 24 | 6 | Watford | 4:0 | 1 |
England – Premier League | 15:00 UK | Manchester City | 69 | 26 | 5 | Hull City | 3:1 | 1 |
England – Premier League | 15:00 UK | Middlesbrough | 42 | 30 | 28 | Burnley | 0:0 | X |
England – Premier League | 15:00 UK | Stoke City | 18 | 32 | 50 | Liverpool | 1:2 | 2 |
England – Premier League | 15:00 UK | West Brom | 32 | 31 | 37 | Southampton | 0:1 | X |
England – Premier League | 15:00 UK | West Ham | 34 | 32 | 34 | Swansea | 1:0 | X |
England – Premier League | 17:30 UK | Bournemouth | 8 | 29 | 63 | Chelsea | 1:3 | 2 |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Aldershot | 58 | 29 | 13 | Torquay | 1:1 | 1 |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Barrow | 53 | 31 | 16 | Woking | 2:2 | 1 |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Braintree | 15 | 33 | 52 | Dover Ath. | 1:2 | 2 |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Bromley | 35 | 33 | 32 | Wrexham | 4:3 | X |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Chester | 35 | 33 | 32 | York | 0:2 | X |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Eastleigh | 13 | 32 | 55 | Lincoln City | 0:1 | 2 |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Gateshead | 53 | 31 | 16 | Maidstone | 1:2 | 1 |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Guiseley | 30 | 32 | 38 | Forest Green | 0:1 | X |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Macclesfield | 30 | 34 | 36 | Dagenham & Red. | 1:4 | X |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | North Ferriby | 26 | 31 | 43 | Boreham Wood | 2:4 | X2 |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Sutton | 46 | 30 | 24 | Southport | 2:2 | X |
England – Vanarama National League | 15:00 UK | Tranmere | 56 | 24 | 20 | Solihull | 9:0 | 1 |
Finland – Veikkausliiga | 14:00 UK | Ilves | 53 | 28 | 19 | Lahti | 1:1 | 1 |
Finland – Veikkausliiga | 14:00 UK | Mariehamn | 60 | 25 | 15 | JJK Jyvaskyla | 5:2 | 1 |
Finland – Veikkausliiga | 14:00 UK | PS Kemi | 35 | 30 | 35 | HIFK | 0:0 | X |
Finland – Veikkausliiga | 14:00 UK | VPS | 39 | 29 | 32 | SJK | 1:3 | X |
France – Ligue 1 | 16:00 UK | Angers | 12 | 32 | 56 | Monaco | 0:1 | 2 |
France – Ligue 1 | 19:00 UK | Bordeaux | 61 | 29 | 10 | Metz | 3:0 | 1 |
France – Ligue 1 | 19:00 UK | Caen | 45 | 31 | 24 | Montpellier | 0:2 | 1X |
France – Ligue 1 | 19:00 UK | Dijon | 52 | 30 | 18 | Bastia | 1:2 | 1 |
France – Ligue 1 | 19:00 UK | Lyon | 61 | 30 | 9 | Lorient | 1:4 | 1 |
France – Ligue 1 | 19:00 UK | Nancy | 35 | 29 | 36 | Rennes | 3:0 | X |
France – Ligue 2 | 14:00 UK | Red Star | 33 | 30 | 37 | GFC Ajaccio | 0:3 | X |
France – Ligue 2 | 14:00 UK | Reims | 48 | 28 | 24 | Strasbourg | 1:1 | 1 |
France – National | 14:00 UK | Dunkerque | 45 | 30 | 25 | Chateauroux | 1:1 | X |
France – National | 17:00 UK | Avranches | 27 | 31 | 42 | Quevilly Rouen | 0:1 | X2 |
France – National | 17:00 UK | Chambly | 43 | 29 | 28 | Concarneau | 3:3 | 1 |
Germany – 2. Bundesliga | 12:00 UK | Heidenheim | 38 | 32 | 30 | Bochum | 0:0 | X |
Germany – 2. Bundesliga | 12:00 UK | Kaiserslautern | 37 | 32 | 31 | Greuther Furth | 2:0 | X |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Duisburg | 47 | 28 | 25 | Sonnenhof Grossaspach | 2:1 | 1 |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Fortuna Koln | 46 | 32 | 22 | Lotte | 3:0 | 1X |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Paderborn | 48 | 31 | 21 | FSV Frankfurt | 3:0 | 1X |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | SV Werder Bremen II | 25 | 32 | 43 | Chemnitzer | 0:0 | X2 |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | VfL Osnabruck | 31 | 33 | 36 | Hallescher | 1:2 | X |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Wehen | 40 | 34 | 26 | Erfurt | 0:0 | 1X |
Germany – 3. Liga | 13:00 UK | Zwickau | 25 | 31 | 44 | Aalen | 2:1 | X2 |
Germany – Bundesliga | 14:30 UK | FC Koln | 37 | 31 | 32 | B. Monchengladbach | 2:3 | X |
Germany – Bundesliga | 14:30 UK | Hamburger SV | 25 | 33 | 42 | Hoffenheim | 2:1 | X2 |
Germany – Bundesliga | 14:30 UK | RB Leipzig | 46 | 32 | 22 | Bayer Leverkusen | 1:0 | 1X |
Germany – Bundesliga | 14:30 UK | SC Freiburg | 41 | 32 | 27 | 1. FSV Mainz 05 | 1:0 | 1X |
Germany – Bundesliga | 14:30 UK | Schalke | 49 | 31 | 20 | Wolfsburg | 4:1 | 1X |
Germany – Bundesliga | 17:30 UK | Bayern Munich | 57 | 31 | 12 | Dortmund | 4:1 | 1 |
Honduras – Liga Nacional | 22:30 UK | Marathon | 37 | 33 | 30 | CD Honduras | 0:2 | X |
Hungary – OTP Bank Liga | 17:00 UK | Debrecen | 59 | 28 | 13 | Gyirmot SE | 2:1 | 1 |
Hungary – OTP Bank Liga | 17:00 UK | Haladas | 40 | 32 | 28 | Honved | 0:1 | 1X |
Hungary – OTP Bank Liga | 17:00 UK | MTK Budapest | 48 | 31 | 21 | Mezokovesd-Zsory | 2:0 | 1X |
Hungary – OTP Bank Liga | 17:00 UK | Ujpest | 37 | 32 | 31 | Paks | 1:1 | X |
Hungary – OTP Bank Liga | 17:00 UK | Videoton | 44 | 30 | 26 | Vasas | 1:2 | X |
Hungary – OTP Bank Liga | 19:30 UK | Ferencvaros | 47 | 34 | 19 | DVTK | 1:1 | 1X |
Ireland – Division 1 | 19:45 UK | UC Dublin | 44 | 28 | 28 | Athlone | 4:1 | 1 |
Ireland – Premier Division | 19:45 UK | Sligo Rovers | 35 | 29 | 36 | Bohemians | 2:0 | X |
Israel – Ligat ha’Al | 14:00 UK | Hapoel Haifa | 40 | 30 | 30 | Hapoel Tel Aviv | 3:3 | X |
Israel – Ligat ha’Al | 16:00 UK | H. Raanana | 39 | 30 | 31 | Ashkelon | 0:2 | X |
Israel – Ligat ha’Al | 16:15 UK | Yehuda | 46 | 29 | 25 | Hapoel Kfar-Saba | 1:0 | 1 |
Israel – Ligat ha’Al | 18:30 UK | Beitar Jerusalem | 48 | 29 | 23 | Sakhnin | 3:0 | 1 |
Italy – Lega Pro – Group A | 13:30 UK | Cremonese | 58 | 27 | 15 | Lupa Roma | 1:0 | 1 |
Italy – Lega Pro – Group A | 13:30 UK | Racing Roma | 41 | 31 | 28 | Olbia | 2:1 | 1X |
Italy – Lega Pro – Group A | 13:30 UK | Siena | 33 | 30 | 37 | Renate | 0:1 | X |
Italy – Lega Pro – Group A | 15:30 UK | Arezzo | 40 | 30 | 30 | Giana Erminio | 3:3 | X |
Italy – Lega Pro – Group A | 15:30 UK | Como | 57 | 30 | 13 | Tuttocuoio | 2:0 | 1 |
Italy – Lega Pro – Group A | 17:30 UK | Alessandria | 56 | 27 | 17 | Prato | 2:2 | 1 |
Italy – Lega Pro – Group A | 17:30 UK | Carrarese | 40 | 30 | 30 | Viterbese | 1:1 | X |
Italy – Lega Pro – Group A | 17:30 UK | Pontedera | 37 | 30 | 33 | Livorno | 0:0 | X |
Italy – Lega Pro – Group A | 19:30 UK | Piacenza | 42 | 30 | 28 | Pro Piacenza | 4:0 | X |
Italy – Lega Pro – Group A | 19:30 UK | Pistoiese | 47 | 29 | 24 | Lucchese | 1:1 | 1 |
Italy – Serie A | 14:00 UK | Empoli | 47 | 32 | 21 | Pescara | 1:1 | 1X |
Italy – Serie A | 17:00 UK | Atalanta | 62 | 30 | 8 | Sassuolo | 1:1 | 1 |
Italy – Serie A | 19:45 UK | Juventus | 67 | 22 | 11 | Chievo | 2:0 | 1 |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Ascoli | 24 | 30 | 46 | Frosinone | 1:1 | X |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Avellino | 35 | 30 | 35 | Carpi | 1:0 | X |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Cittadella | 41 | 30 | 29 | Benevento | 1:0 | X |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Latina | 44 | 29 | 27 | Vicenza | 0:1 | 1 |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Pisa | 41 | 27 | 32 | Cesena | 0:1 | X |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Pro Vercelli | 36 | 30 | 34 | Entella | 1:0 | X |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Spezia | 41 | 29 | 30 | Bari | 1:0 | X |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Ternana | 40 | 30 | 30 | Salernitana | 1:0 | X |
Italy – Serie B | 14:00 UK | Trapani | 31 | 30 | 39 | Perugia | 3:0 | X |
Japan – J-League | 06:00 UK | Kawasaki Frontale | 51 | 28 | 21 | Kofu | 1:1 | 1 |
Japan – J-League | 07:00 UK | Kashima | 52 | 28 | 20 | C-Osaka | 0:1 | 1 |
Japan – J-League | 07:00 UK | Kashiwa | 46 | 31 | 23 | Shimizu | 0:2 | 1X |
Japan – J-League | 07:00 UK | Omiya Ardija | 36 | 31 | 33 | Kobe | 0:2 | X |
Japan – J-League | 07:00 UK | Sagan Tosu | 50 | 29 | 21 | Albirex Niigata | 3:0 | 1 |
Japan – J-League | 11:00 UK | Sapporo | 24 | 31 | 45 | FC Tokyo | 2:1 | X2 |
Japan – J-League | 11:00 UK | Yokohama M. | 55 | 29 | 16 | Iwata | 2:1 | 1 |
Japan – J-League Division 2 | 05:00 UK | Renofa Yamaguchi | 23 | 30 | 47 | Tokushima | 1:1 | X |
Japan – J-League Division 2 | 06:00 UK | Gifu | 40 | 29 | 31 | Mito | 2:1 | X |
Japan – J-League Division 2 | 06:00 UK | Nagoya | 66 | 27 | 7 | Kamatamare | 2:1 | 1 |
Japan – J-League Division 2 | 06:00 UK | Yamaga | 52 | 28 | 20 | V-Varen Nagasaki | 3:0 | 1 |
Japan – J-League Division 2 | 07:00 UK | Chiba | 55 | 27 | 18 | Kusatsu | 1:1 | 1 |
Japan – J-League Division 2 | 09:00 UK | Yokohama | 40 | 29 | 31 | Kyoto | 2:0 | X |
Japan – J-League Division 2 | 10:00 UK | Avispa Fukuoka | 43 | 30 | 27 | Machida | 1:3 | X |
Japan – J-League Division 2 | 11:00 UK | Okayama | 51 | 29 | 20 | Kanazawa | 0:1 | 1 |
Mexico – Liga de Ascenso | 01:05 UK | Zacatecas Mineros | 52 | 30 | 18 | UAEM Potros | 3:1 | 1 |
Mexico – Liga de Ascenso | 02:00 UK | Atlante | 41 | 31 | 28 | Cimarrones de Sonora | 0:0 | 1X |
Mexico – Liga de Ascenso | 02:00 UK | Correcaminos | 34 | 32 | 34 | Alebrijes Oaxaca | 4:3 | X |
Mexico – Liga de Ascenso | 02:30 UK | Cafetaleros de Tapachula | 29 | 32 | 39 | Lobos BUAP | 1:0 | X2 |
Mexico – Liga de Ascenso | 02:30 UK | Venados | 44 | 32 | 24 | Juarez | 0:2 | 1X |
Mexico – Liga de Ascenso | 04:05 UK | Murcielagos | 23 | 32 | 45 | Dorados de Sinaloa | 1:3 | X2 |
Mexico – Liga de Ascenso | 23:00 UK | Zacatepec Siglo | 54 | 26 | 20 | Loros | 4:3 | 1 |
Mexico – Primera Division | 03:00 UK | Club Tijuana | 41 | 33 | 26 | Club America | 0:0 | 1X |
Mexico – Primera Division | 23:00 UK | Cruz Azul | 58 | 30 | 12 | Monarcas | 1:1 | 1 |
Mexico – Primera Division | 23:00 UK | Queretaro | 47 | 30 | 23 | Atlas | 1:4 | X |
Netherlands – Eredivisie | 17:30 UK | Vitesse | 45 | 33 | 22 | Heerenveen | 4:2 | 1X |
Netherlands – Eredivisie | 18:45 UK | Den Haag | 27 | 34 | 39 | Groningen | 4:3 | X2 |
Netherlands – Eredivisie | 18:45 UK | Nijmegen | 11 | 27 | 62 | Ajax | 1:5 | 2 |
Netherlands – Eredivisie | 19:45 UK | G.A. Eagles | 29 | 33 | 38 | Heracles | 1:4 | X2 |
Northern Ireland – NIFL Premiership | 15:00 UK | Ards | 31 | 33 | 36 | Dungannon | 4:1 | X |
Northern Ireland – NIFL Premiership | 15:00 UK | Ballinamallard | 23 | 33 | 44 | Glentoran | 3:0 | X2 |
Northern Ireland – NIFL Premiership | 15:00 UK | Coleraine | 47 | 33 | 20 | Cliftonville | 2:0 | 1X |
Northern Ireland – NIFL Premiership | 15:00 UK | Glenavon | 30 | 33 | 37 | Ballymena | 3:0 | X |
Northern Ireland – NIFL Premiership | 15:00 UK | Linfield | 41 | 34 | 25 | Crusaders | 1:0 | 1X |
Northern Ireland – NIFL Premiership | 15:00 UK | Portadown | 43 | 33 | 24 | C. Rangers | 2:1 | 1X |
Norway – Eliteserien | 17:00 UK | Rosenborg | 57 | 33 | 10 | Molde | 2:1 | 1 |
Paraguay – Primera Division | 00:10 UK | Dep. Capiata | 36 | 31 | 33 | Rubio Nu | 1:2 | X |
Paraguay – Primera Division | 22:00 UK | Sportivo Trinidense | 12 | 26 | 62 | Cerro Porteno | 0:2 | 2 |
Peru – Primera Division | 21:30 UK | Sporting Cristal | 70 | 24 | 6 | Sport Rosario | 1:0 | 1 |
Poland – Division 1 | 16:00 UK | Sandecja Nowy S. | 38 | 29 | 33 | Drutex-Bytovia | 3:1 | X |
Poland – Division 1 | 16:45 UK | Gornik Z. | 44 | 29 | 27 | Ol. Grudziadz | 2:1 | 1 |
Poland – Division 1 | 17:00 UK | Podbeskidzie | 53 | 28 | 19 | Pruszkow | 2:0 | 1 |
Poland – Division 1 | 18:00 UK | Kluczbork | 33 | 31 | 36 | Zaglebie Sosnowiec | 0:4 | X |
Poland – Division 1 | 19:00 UK | Wisla Pulawy | 30 | 30 | 40 | GKS Katowice | 0:3 | X |
Poland – Ekstraklasa | 14:30 UK | Leczna | 37 | 31 | 32 | Plock | 2:3 | X |
Poland – Ekstraklasa | 17:00 UK | Pogon Szczecin | 54 | 31 | 15 | Arka Gdynia | 5:1 | 1 |
Poland – Ekstraklasa | 19:30 UK | Termalica B-B. | 28 | 32 | 40 | Wisla | 2:3 | X2 |
Portugal – Primeira Liga | 16:00 UK | Ferreira | 52 | 29 | 19 | Arouca | 1:1 | 1 |
Portugal – Primeira Liga | 18:15 UK | FC Porto | 70 | 18 | 12 | Belenenses | 3:0 | 1 |
Portugal – Primeira Liga | 20:30 UK | Sporting | 64 | 24 | 12 | Boavista | 4:0 | 1 |
Portugal – Segunda Liga | 11:15 UK | Covilha | 38 | 30 | 32 | Benfica B | 2:0 | X |
Romania – Liga 1 | 12:30 UK | Voluntari | 70 | 22 | 8 | Targu Mures | 2:1 | 1 |
Romania – Liga 1 | 18:30 UK | CSM Iasi | 47 | 31 | 22 | FC Botosani | 2:1 | 1X |
Russia – Division 1 | 05:00 UK | Luch Energiya | 41 | 27 | 32 | Spartak Nalchik | 0:0 | X |
Russia – Division 1 | 06:00 UK | SKA Khabarovsk | 32 | 29 | 39 | Dynamo Moscow | 2:3 | X |
Russia – Division 1 | 11:00 UK | Sibir | 32 | 30 | 38 | Tyumen | 1:2 | X |
Russia – Division 1 | 12:00 UK | Spartak Moscow 2 | 59 | 29 | 12 | Volgar-Astrakhan | 0:0 | 1 |
Russia – Division 1 | 13:00 UK | Saratov | 21 | 29 | 50 | Kuban | 0:0 | 2 |
Russia – Division 1 | 14:00 UK | FK Chimki Moskovska oblast | 43 | 29 | 28 | Yenisey | 2:2 | 1 |
Russia – Division 1 | 14:00 UK | Tosno | 57 | 25 | 18 | Zenit Petersburg 2 | 4:1 | 1 |
Russia – Division 1 | 15:00 UK | M. Saransk | 46 | 29 | 25 | Shinnik Yaroslavl | 1:0 | 1 |
Russia – Division 1 | 16:00 UK | F. Voronezh | 56 | 27 | 17 | Neftekhimik | 3:2 | 1 |
Russia – Premier League | 12:00 UK | FK Krylya Sovetov Samara | 32 | 29 | 39 | Amkar | 2:2 | X |
Russia – Premier League | 14:30 UK | Terek Grozni | 49 | 25 | 26 | Arsenal Tula | 3:1 | 1 |
Russia – Premier League | 17:00 UK | Zenit Petersburg | 67 | 21 | 12 | FK Anzi Makhackala | 1:1 | 1 |
Scotland – Championship | 15:00 UK | Ayr | 33 | 31 | 36 | Queen of South | 0:2 | X |
Scotland – Championship | 15:00 UK | Dundee Utd | 50 | 32 | 18 | Falkirk | 1:1 | 1 |
Scotland – Championship | 15:00 UK | Dunfermline | 50 | 31 | 19 | Raith | 1:0 | 1 |
Scotland – Championship | 15:00 UK | Morton | 12 | 28 | 60 | Hibernian | 1:1 | 2 |
Scotland – Championship | 15:00 UK | St. Mirren | 45 | 32 | 23 | Dumbarton | 1:1 | 1X |
Scotland – League One | 15:00 UK | Airdrieonians | 47 | 33 | 20 | Brechin | 3:1 | 1X |
Scotland – League One | 15:00 UK | Albion Rovers | 22 | 32 | 46 | Stranraer | 3:0 | X2 |
Scotland – League One | 15:00 UK | Livingston | 51 | 30 | 19 | Alloa | 2:1 | 1 |
Scotland – League One | 15:00 UK | Queen’s Park | 31 | 32 | 37 | Peterhead | 2:0 | X |
Scotland – League One | 15:00 UK | Stenhousemuir | 33 | 32 | 35 | East Fife | 3:1 | X |
Scotland – League Two | 15:00 UK | Berwick | 34 | 34 | 32 | Stirling | 0:1 | X |
Scotland – League Two | 15:00 UK | Clyde | 29 | 34 | 37 | Annan | 2:1 | X2 |
Scotland – League Two | 15:00 UK | Edinburgh City | 29 | 32 | 39 | Cowdenbeath | 1:1 | X2 |
Scotland – League Two | 15:00 UK | Elgin City | 34 | 34 | 32 | Montrose | 1:1 | X |
Scotland – League Two | 15:00 UK | Forfar Athletic | 43 | 33 | 24 | Arbroath | 1:1 | 1X |
Scotland – Premiership | 15:00 UK | Celtic | 78 | 21 | 1 | Kilmarnock | 3:1 | 1 |
Scotland – Premiership | 15:00 UK | Hamilton | 40 | 32 | 28 | Ross County | 1:1 | 1X |
Scotland – Premiership | 15:00 UK | Hearts | 52 | 28 | 20 | Dundee FC | 1:0 | 1 |
Scotland – Premiership | 15:00 UK | Inverness | 34 | 32 | 34 | St Johnstone | 0:3 | X |
Scotland – Premiership | 15:00 UK | Partick | 45 | 31 | 24 | Motherwell | 1:0 | 1X |
Serbia – Super Liga | 16:00 UK | Partizan | 65 | 24 | 11 | Radnik | 2:1 | 1 |
Slovakia – Fortuna liga | 14:30 UK | Dun. Streda | 20 | 32 | 48 | Slovan Bratislava | 1:0 | X2 |
Slovakia – Fortuna liga | 16:00 UK | Z. Moravce | 29 | 32 | 39 | Michalovce | 1:2 | X2 |
Slovenia – Prva liga | 15:00 UK | Krsko | 41 | 31 | 28 | Rudar | 1:2 | 1X |
Slovenia – Prva liga | 17:00 UK | Radomlje | 11 | 26 | 63 | Domzale | 1:1 | 2 |
Slovenia – Prva liga | 19:15 UK | Koper | 29 | 30 | 41 | Maribor | 2:2 | X |
South Korea – K-League Classic | 07:00 UK | Gwangju FC | 42 | 30 | 28 | Ulsan Hyundai | 1:1 | X |
South Korea – K-League Classic | 07:00 UK | Seoul | 33 | 31 | 36 | Jeju Utd | 0:0 | X |
South Korea – K-League Classic | 07:00 UK | Suwon Bluewings | 40 | 31 | 29 | Sangju Sangmu | 0:0 | 1X |
South Korea – K-League Classic | 09:00 UK | Gangwon | 32 | 31 | 37 | Jeonbuk | 1:1 | X |
Spain – LaLiga | 12:00 UK | Espanyol | 38 | 30 | 32 | Alaves | 1:0 | X |
Spain – LaLiga | 15:15 UK | Real Madrid | 45 | 32 | 23 | Atl. Madrid | 1:1 | 1X |
Spain – LaLiga | 17:30 UK | Sevilla | 48 | 29 | 23 | Dep. La Coruna | 4:2 | 1 |
Spain – LaLiga | 19:45 UK | Malaga | 11 | 29 | 60 | Barcelona | 2:0 | 2 |
Spain – LaLiga2 | 15:00 UK | Mallorca | 48 | 28 | 24 | Gimnastic | 0:0 | 1 |
Spain – LaLiga2 | 17:00 UK | Cadiz CF | 56 | 28 | 16 | Lugo | 1:1 | 1 |
Spain – LaLiga2 | 17:00 UK | Getafe | 37 | 30 | 33 | Levante | 2:0 | X |
Spain – LaLiga2 | 19:30 UK | Rayo Vallecano | 40 | 29 | 31 | Tenerife | 1:1 | X |
Sweden – Allsvenskan | 15:00 UK | AFC Eskilstuna | 28 | 33 | 39 | Orebro | 2:2 | X2 |
Sweden – Superettan | 13:00 UK | Degerfors | 45 | 31 | 24 | Norrby | 2:0 | 1X |
Sweden – Superettan | 15:00 UK | Brommapojkarna | 36 | 31 | 33 | Orgryte | 3:0 | X |
Sweden – Superettan | 15:00 UK | GAIS | 27 | 32 | 41 | Dalkurd | 0:1 | X2 |
Switzerland – Challenge League | 18:00 UK | Schaffhausen | 43 | 35 | 22 | Chiasso | 5:0 | 1X |
Switzerland – Challenge League | 18:00 UK | Servette Geneve FC | 39 | 34 | 27 | Xamax | 1:1 | 1X |
Switzerland – Super League | 16:45 UK | Thun | 41 | 31 | 28 | Lausanne | 2:4 | 1X |
Switzerland – Super League | 19:00 UK | Grasshoppers | 47 | 33 | 20 | St. Gallen | 3:1 | 1X |
Turkey – Super Lig | 13:30 UK | Genclerbirligi | 35 | 30 | 35 | Antalyaspor | 1:1 | X |
Turkey – Super Lig | 14:00 UK | Gaziantepspor | 35 | 32 | 33 | Alanyaspor | 2:3 | X |
Turkey – Super Lig | 17:00 UK | Trabzonspor | 22 | 32 | 46 | Besiktas | 3:4 | X2 |
Turkey – TFF 1. Lig | 14:00 UK | Sanliurfaspor | 35 | 31 | 34 | Samsunspor | 1:2 | X |
Turkey – TFF 1. Lig | 16:30 UK | Eskisehirspor | 56 | 30 | 14 | Adana Demirspor | 2:4 | 1 |
Ukraine – Pari-Match League | 12:00 UK | Stal Kamianske | 68 | 24 | 8 | Volyn Lutsk | 2:0 | 1 |
Ukraine – Pari-Match League | 15:00 UK | Zirka Kropyvnytskyi | 30 | 31 | 39 | Vorskla Poltava | 1:0 | X |
Uruguay – Primera Division | 20:00 UK | Defensor Sp. | 48 | 30 | 22 | Sisley | 3:0 | X |
Uruguay – Primera Division | 20:00 UK | Fenix | 41 | 32 | 27 | Boston River | 1:2 | 1X |
Uruguay – Primera Division | 23:00 UK | Juventud | 23 | 26 | 51 | Penarol | 0:2 | 2 |
USA – MLS | 03:30 UK | Los Angeles Galaxy | 45 | 31 | 24 | Montreal Impact | 2:0 | 1X |
USA – MLS | 19:00 UK | Chicago Fire | 33 | 34 | 33 | Columbus Crew | 1:0 | X |
USA – MLS | 19:00 UK | New England Revolution | 43 | 33 | 24 | Houston Dynamo | 2:0 | 1X |
USA – MLS | 21:00 UK | DC United | 51 | 32 | 17 | New York City | 2:1 | 1 |
Venezuela – Primera Division | 22:00 UK | La Guaira | 30 | 33 | 37 | Zamora | 0:0 | X |
Wales – Premier League | 14:30 UK | Bala | 48 | 31 | 21 | Carmarthen Town | 1:1 | 1X |
Wales – Premier League | 14:30 UK | Newtown | 24 | 33 | 43 | Druids | 1:1 | X2 |
Wales – Premier League | 15:00 UK | Rhyl | 35 | 34 | 31 | Airbus | 2:1 | X |